Czy są na sali fani Serato? Pioneer ma dla Was dwa nowe kontrolery

Pioneer DJ via Reedit
Elektronika Technologia
Czy są na sali fani Serato? Pioneer ma dla Was dwa nowe kontrolery

Pioneer DJ wprowadził na rynek dwa nowe kontrolery Serato z zupełnie nowym designem – DDJ-REV-1 i DDJ-REV-7. Oba kontrolery zostały zaprojektowane z myślą o pojedynkach didżejskich, naśladując układ dwóch gramofonów i miksera.

REV-1 – nowa podstawa

REV-1 to podstawowy kontroler z tej serii, skierowany do użytkowników Serato DJ Lite. Można zauważyć, że sekcja miksera naśladuje tą z serii DJM-S, która jest flagową gamą mikserów Pioneer DJ używanych na bitwach didżejskich. Dostępne są dźwignie Paddle FX do dodawania szybkich efektów, osiem padów wydajności z różnymi trybami, w tym Hot Cues, Sampler i Scratch Bank do automatycznego ładowania klasycznych technik scratchowania. Jest też trzypasmowy korektor i filtr dwuprzepustowy na kanał. Sekcja decku to miejsce, w którym Pioneer DJ zmienił taktykę, przesuwając suwak tempa na górę kontrolera, a nie na bok. Jest to podobne do tego, w jaki sposób didżeje podczas zawodów scratchingu układają swoje gramofony.

źródło: Pioneer DJ

Pioneer DJ stworzył również jogi tego samego rozmiaru, jak w wyższej klasie DDJ-SB3, co zapewnia dokładniejsze scratchowanie. Dodano również nową funkcję o nazwie Track Scratching, która automatycznie przeskakuje do poprzedniego punktu cue, gdy przesuwasz talerz do tyłu lub podnosisz rękę, aby ułatwić scratch. Oznacza to, że nie będziesz musiał szybko szukać dokładnego punktu, od którego chcesz rozpocząć. Pioneer DJ połączył również wyjście mikrofonowe i główne z miksera, dzięki czemu sygnał z mikrofonu jest przesyłany do strumienia, a nie tylko do wyjścia głównego, jak to ma miejsce w przypadku niektórych innych kontrolerów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

REV-7 – trochę więcej

REV-7 jest skierowany dla profesjonalnych użytkowników, z pełnym zestawem zaawansowanych funkcji, których można oczekiwać od doświadczonego użytkownika Serato DJ Pro. Również dwukanałowa jednostka, REV-7, posiada zmotoryzowane jogi, a także prawie identyczną sekcję środkową z mikserami z serii DJM-S.

źródło: Pioneer DJ

Podobnie jak w REV-1 Pioneer DJ przesunął suwak tempa na górę pokrętła, aby naśladować konfigurację bitewnego DJ-a. Jogi są w pełni 7-calowe i wyposażone w popularny obecnie wyświetlacz na joggingu. Posiada podobny układ miksera do REV-1, z tłumikami głośności o długim skoku, crossfaderem, trzypasmowym korektorem i dwupasmowym filtrem na kanał, z ośmioma padami RGB, z tymi samymi trybami: Hot Cue, Roll, Sampler, Scratch Bank i nie tylko.

Główna różnica między REV-7 a REV-1 polega na tym, że wiele funkcji, takich jak selekcja sampli i efekty FX, jest wbudowanych w urządzenie i można ich używać bez komputera. 7 ma 22 efekty, które można zastosować do dowolnego sygnału wejściowego, niezależnie od tego, czy używasz Serato, czy nie. Zawiera również sekcję Color FX z kolejnymi pięcioma efektami. Z tego powodu REV-7 ma znacznie więcej opcji I/O, w tym wejścia przedwzmacniacza gramofonowego, dwa wejścia mikrofonowe, dwa wejścia AUX, ćwierć calowe wyjścia Jack Booth, niezbalansowane wyjście RCA master i zbalansowane wyjścia XLR. Jogi są zmotoryzowane, a wyświetlacz podczas joggingu pokazuje przebieg i informacje o utworze muzyki lub próbki dźwięku załadowanej na każdy talerz.

Ceny nowych kontrolerów

W Wielkiej Brytanii REV-1 będzie kosztować 259 funtów, a za REV-7 trzeba będzie zapłacić 1 829 funtów. Na stronach polskich dystrybutorów nie ma aktualnie informacji o cenie w złotówkach.

Poniżej filmik producenta prezentujący oba sprzęty. Więcej informacji na stronie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →