Ciężka elektronika dla łajdaków, złomiarzy i innych dziwaków, czyli Zariush w kilku słowach o swojej nowej wytwórni

Fot. materiały prasowe
News Wywiad
Zariush, HATELOVE, Arfa ArcanA

Podobno na tego typu muzę jest u nas nisza. Tak przynajmniej mówi Zariush. A skoro Zariush tak mówi, to coś na rzeczy musi być. Dlatego pytamy bookera Projektu LAB o najistotniejsze kwestie związane z założoną przez niego wytwórnią - Arfa ArcanA. If you are reading this, you are Arfa ArcanA.

Zariush. Zamierzona kontra

Trzymajcie się mocno, gdziekolwiek jesteście. Grzmiąca elektronika pełna industrialu przejmuje Polskę. Nowa wytwórnia Arfa ArcanA założona przez Zariusha ma być odpowiedzią na deficyt brzmień tego typu na rodzimym podwórku. Nowe wyzwanie pomysłodawcy całego projektu to szansa na nowe inicjatywy, współprace i okazja, by przybliżyć słuchaczom mroczniejsze rejony niekoniecznie muzyki elektronicznej. O zamiarach i potencjalne labelu oraz pierwszym wydawnictwie już teraz, Mariusz Zych. Let’s go.

HATELOVE – I’m Not Afraid To Die I’m Afraid I’ll Survive And Have To Watch You Suffer

Damian Badziąg: „Ciężka elektronika dla łajdaków, złomiarzy i innych dziwaków” – piszesz w opisie swojej nowej wytwórni. Czemu tak? Co pragniesz przekazać odbiorcy?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zariush: Napisałem te kilka słów pod wpływem chwili. Cały image wytwórni miał być nieco nadęty, buntowniczy czy inspirowany black metalową pretensjonalnością. Wiesz, wyolbrzymione słowo S U F F E R na okładce, wybranie najdłuższego i najsmutniejszego tytułu na nazwę EP I’m Not Afraid To Die I’m Afraid I’ll Survive And Have To Watch You Suffer etc. Wszystko to z zamiarem dostarczenia ciężkiego produktu, który ma stać w kontrze do przeważającego obecnie instagram friendly odzwierciedlania tEcHnO i rEjwU w popkulturze. Jebać to.

Zariush. Finalna iskierka

Na pierwszego „łajdaka”, który dostarczył muzykę do Arfa ArcanA, naznaczyłeś HATELOVE. Co tutaj się właściwie zadziało i kiedy wpadliście na tak szatański (bardzo dobry zresztą) pomysł?

Zariush: Pomysł na ten projekt długo siedział mi w głowie. Brakowało mi konglomeratu z ciężką elektroniką w Polsce. Wytwórnia, podcasty itp. Wiedziałem od dawna co i z kim. Szukałem też dla siebie po prostu nowego wyzwania – w listopadzie tego roku stuknie mi 14 lat od zagrania pierwszej imprezy, w Projekt LAB przy programie pracuje już piąty rok. Kilka miesięcy temu HATELOVE przysłał mi promo paczkę swoich tracków, która była impulsem, aby ruszyć. To był dokładnie materiał i brzmienie, jakiego szukałem. Finalną iskierką była magiczna data 22.2.22 – 3 dni wcześniej zaproponowałem Filipowi deal, w weekend dopiąłem master, grafiki i udało mi się symbolicznie wystartować miesiąc temu w tej dacie.

Zariush, Arfa ArcanA, HATELOVE
Fot. Helena Majewska

Jak duży potencjał muzyczny widzisz w wytwórni takiej jak Arfa ArcanA?

Zariush: Przed startem wytwórni HATELOVE dostał propsy za ten materiał od między innymi takich artysów jak SNTS, Paula Temple, Rommek, Ancient Methods czy Znzl. Doszli do tego jeszcze Swarm Intelligence, Deas, swærm, Unknown czy Black Dahlia. Wczoraj jeden z utworów ukazał się na kanałach THE BRVTALIST, a już wkrótce kolejny na Knife. Jest spore zainteresowanie z zagranicy, w Polsce na pewno jest na to nisza. Mam kilka niekonwencjonalnych pomysłów na kooperacje artystów, chce zachęcić ich do pójścia w mroczniejsze rejony. Następne wydawnictwo to będzie najprawdopodobniej black/death metalowa piosenka + jej techno remix. Liczę na szok kogoś, kto zajrzy tam, będąc zainteresowanym elektroniką. Na Arfie będzie pojawiać się przeróżna muzyka, bardziej chodzi o pewien mood niż konkretny gatunek. Wkrótce wypuszczę także pierwszy podcast wytwórni, za który będzie odpowiadać Ivan Halyha, DJ, a także perkusista zespołu Mord’A’Stigmata. Jeśli uda mi się zrzeszyć wszystkich „łajdaków, złomiarzy i dziwaków” pod tym szyldem, to na pewno potencjał jest spory. Jest też potencjał do zrobienia czegoś dobrego – 100 procent profitu z tej EP przekażę na wsparcie ukraińskiej armii.

If you are reading this, you are Arfa ArcanA.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →