Catz’n Dogz wypuszcza prawdziwy banger „First Night Out”

Fot. materiały prasowe
News
Catz 'n Dogz

Wysoko ceniony label Edible Records powraca ze znakomitym singlem First Night Out, wyprodukowanym przez znajomych z wytwórni i właścicieli Pets Recordings, Catz'n Dogz. Do singla dołączony jest też remiks.

Banger znaczy ghetto house

Tym razem Catzi przygotowali dla słuchaczy track w rosnącym w siłę gatunku ghetto house. Wyraźnie zaznaczona linia basowa, uptempo, mocne dropy i brudny, zqueerowany wokal, przywodzą na myśl skojarzenia z całonocnymi nowojorskimi imprezami w Paradise Garage. Niegdyś ostoi dla Afroamerykanów i społeczności LGBT. Współczesny ghetto house jest przepojony tym duchem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Catz’n Dogz — First Night Out

Ghetto house (g-house) jest bardziej wyrazistym wariantem Chicago house i jest bardzo zbliżony do hip house’u. Bardzo dużo czerpie z techno, zachowując house’owy charakterystyczny beat, ale wprowadza jednocześnie bardziej industrialne brzmienie. Współcześnie opiera się też na trapie, nierozerwalnie związanym z TR-808.

Kiedy pojawia się piosenka g-house, myślisz o ciemnych, intymnych klubach. Myślisz o dobrym trunku i o seksownych, drogich czarnych sukienkach eleganckich dziewczyn. G-house to nowa ścieżka dźwiękowa do najgorętszych klubów nocnych na świecie. Nie ma w tym nic tandetnego, melodie są mroczne, treść tekstów jest albo seksualna, albo gangsterska i może czerpać wpływy z g-funku lub prostego gangsta rapu. – Angelz

Według Angelza – doświadczonego producenta i smakosza g-house – wyrażenie g-house, znane również jako gangsta house, powinno być synonimem wizji kameralnego środowiska klubowego, które koncentruje się na myśleniu przyszłościowym i kreatywności. Ten styl nawiązuje do chicagowskich korzeni i techno z Detroit, jednocześnie czerpiąc z g-funku i speed garage i breakbeatów z wczesnych lat 90.

Catz'n Dogz

Ponad 15 lat z Catz’n Dogz

Polski duet Catz’n Dogz, oryginalnie pochodzący ze Szczecina, od 15 lat robi błyskotliwą i owocną karierę. Zaczynając od małych, kameralnych imprez klubowych, z czasem zyskali międzynarodową sławę. Wydają wiarygodną undergroundową muzykę house w największych światowych niezależnych wytwórniach, takich jak Defected, Diynamic i Dirtybird. Oprócz własnych produkcji, remiksowali utwory innych producentów oraz współpracowali z takimi nazwiskami jak The Chemical Brothers, Roisin Murphy i Disclosure.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →