Nowa płyta Beyoncé już w sprzedaży

Zapowiedzi

Właśnie ukazał się piąty studyjny album Beyoncé. Dzieło zatytułowane po prostu 'Beyoncé' to płyta zarówno do słuchania i oglądania: składa się na nią 14 nowych piosenek i 17 wyjątkowych, prowokacyjnych wideoklipów nakręconych w różnych miejscach na świecie – od rodzinnego Houston po Nowy Jork i Paryż, od Sydney po Rio De Janeiro.

Płyta ukazała się 13 grudnia 2013 bez zapowiedzi, uprzedzeń, oczekiwań, sztuczek marketingowych i wymyślnych kampanii marketingowych – tym razem chodzi tylko o sztukę.
Nie chciałam wydawać swojej muzyki w sposób, w jaki robiłam to do tej pory. Znudziło mnie to. Czuję, że mogę przemawiać do swoich fanów bezpośrednio. Zbyt wiele osób często stoi między twórcą sztuki a jego odbiorcami. Specjalnie nie chciałam ujawniać tego, kiedy ukaże się moja płyta. Powinno to nastąpić naturalnie  – wtedy, kiedy będzie gotowa.tłumaczy artystka.
Płytę Beyoncé nagrywała przez ostatnie półtora roku w różnych częściach świata, ale jej podwaliny powstały w The Hamptons, położonej przy plaży na Long Island (Nowy Jork) latem 2012 roku. Zamieszkała tam wtedy pod jednym dachem wraz z grupą kompozytorów i producentów – często swoimi równolatkami, z którymi dorastała i z którą łączą ją wspólne doświadczenia życiowe i inspiracje. Razem odkrywali na nowo znaczenia słów ‘miłość’, ‘strata’, ‘strach’, ‘gniew’, ‘radość’, ‘szczerość’, ‘seksualność’, razem też odnajdywali w sobie pewność siebie do udziału w projekcie, jakiego nie podjął się nikt wcześniej.
„Widzę muzykę” – mówi Beyoncé wyjaśniając swoją decyzję o wydaniu płyty ‘wizualnej’. „Kiedy się w nią wsłuchuję, od razu ją sobie wizualizuję. Dla mnie emocje to seria obrazów – wspomnień z dzieciństwa, przemyśleń, marzeń czy zapamiętanych snów. I wszystkie nieodłącznie związane są z muzyką.
14 nowych piosenek i 17 wyjątkowych wideoklipów dostępne są już w sklepie iTunes!
Beyoncé – Beyoncé

Data wydania: 13.12.2013
Tracklista:
01. Pretty Hurts
02. Haunted
03. Drunk In Love (feat. Jay Z)
04. Blow
05. No Angel
06. Partition
07. Jealous
08. Rocket
09. Mine (feat. Drake)
10. XO
11. Flawless (feat. Chimamanda Ngozi Adiche)
12. Superpower (feat. Frank Ocean)
13. Heaven
14. Blue (feat. Blue Ivy)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →