Before Strichka Festival – poznaj lokalne talenty

News

Na ukraińskim Strichka z pewnością odkryjemy kilka muzycznych perełek, jednak zanim to nastąpi, zapraszamy na krótką prezentację lokalsów, których usłyszymy na jednym z najciekawszych undergroundowych festiwali w tej części Europy.

W przyszłym miesiącu nasi redaktorzy po raz kolejny udadzą się do Kijowa, aby móc uczestniczyć w najciekawszym ukraińskim festiwalu z  muzyką elektroniczną – Strichka Festival. Zanim jednak przeczytamy obszerną relację z wydarzenia, warto zapoznać się z bardzo silną reprezentacją lokalnych artystów, których w line-upie znajdziemy naprawdę sporo.
Czujemy, że odkryjemy na miejscu kilka perełek, jednak zanim to nastąpi, zapraszamy na krótką prezentację lokalsów, których usłyszymy na jednym z najciekawszych undergroundowych festiwali muzycznych w tej części Europy.

Tropical Echobird

Monotonne cykliczne rytmy z kinową atmosferą są znakiem rozpoznawczym muzyki Tropical Echobird. Znakomita mieszanka techno, house oraz dub pasuje zarówno dobrze na prime-time imprezy, jak i długie aftery. Tropical Echobird to nowy projekt rezydenta CXEMA Dmytry Avksentieva – znanego także pod aliasami Koloah i Voin Oruwu. Jeden z najbardziej produktywnych oraz popularnych młodych, ukraińskich producentów zajmuje się również reżyserią filmową.

Pahatam

Eugene Yaramenko (Pahatam) to stacjonujący w Kijowie dj, producent oraz pasjonat płyty winylowej. Do mixera dorwał się w wieku 13 lat, nie opuszczając go od tego czasu praktycznie na krok. Szeroko znany na ukraińskiej scenie techno-house, odpowiada za wiele muzycznych projektów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Timur Basha

Założyciel oraz rezydent słynnego Closer, dyrektor artystyczny klubu oraz jeden z właścicieli Closer art-center. Wszystko co można zobaczyć i usłyszeć w Closer wychodzi właśnie od Timura. Timur Basha to osoba, która nie lubi lubi mówić o sobie, natomiast to nazwisko, które z pewnością spotkacie w najlepszych klubach w Berlinie, Tokio czy Moskwie. Doskonały selekcjoner z charakterystycznym, emocjonalnym soundem.

Spekulant

Projekt live, za który odpowiedzialny jest Lobanov K oraz Alex Savage. Oboje znani są pod aliasem Prinx Hashime – wybitni dj-e oraz producenci z Kijowa. Rezydują w klubie Closer oraz szefują własnemu labelowi Progressive Future.

Noizar&Borys

Jeśli ktoś regularnie chodzi na najlepsze imprezy w Kijowie musiał usłyszeć o tym duecie. Noizar i Borys to dj-e z wyrobioną marką, grający przede wszystkim muzykę basową oraz house w nieistniejącym już, legendarnym Xlib club. Obecnie rezydują w klubie Closer oraz CXEMA.

Roman K

Roman Krimsky to jeden z rezydentów Closer, który muzykę house definiuje na swój sposób od 2005 roku. Znany z niesamowitej kolekcji winyli, z których wyciąga magię na każdej imprezie.

Friedensreich

Friedensreich (Mykyta Griaznov) to performer, nauczyciel oraz „syntezatorowy aktywista” pochodzący z Ukrainy. Zalążkó artystycznych należy szukać u rodziców Mykyty, którzy są architektami oraz projektantami. Jego pseudonim inspirowany jest wielkim artystą Friedensreichem Hundertwasserem, znakomitym architektem. Modularna miłość Mykyty sięga czasów 2011 roku, a jego efektem jest projekt „Modular Random Techno”.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →