Badania pokazują: powrót imprez w Wielkiej Brytanii jeszcze nigdy nie był tak blisko

Fot. Anthony Devlin / Getty Images
News

Według wstępnych badań przeprowadzonych przez brytyjską firmę Events Research Programme uczestnictwo w imprezach masowych bez masek i dystansu społecznego jest równie bezpieczne jak wyjście na zakupy czy do restauracji. 

Wstępne dane raportu ERP wykazały, że zarówno badania przesiewowe, lepsza wentylacja i inne czynniki łagodzące rozprzestrzenienia się wirusa, zmniejszają ryzyko jego przenoszenia na imprezach masowych takich jak koncerty czy mecze piłkarskie.

Wciąż czekamy na ostateczne dane, ale dotychczasowe wyniki są bardziej niż obiecujące. Pomogą one udowodnić, że duże imprezy nie są z natury bardziej ryzykowne niż inne części tzw. sektora hotelarskiego. Pokazują, że są rzeczy, które można robić tak samo w bezpieczny sposób, jak inne codziennej aktywności.

– brzmi komunikat rządowy

Wielka Brytania, badania, maski

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Carl Recine / Reuters

Wielka Brytania. Jest raport, co dalej?

Odmrażanie brytyjskiej gospodarki ma miejsce od dobrych kilku miesięcy. Zakładający niemalże całkowity powrót do normalności cel to nie tylko mrzonka, ale suche fakty. Wszystko wskazuje na to, że za niespełna miesiąc zostaną zniesione ostatnie restrykcje dotyczące kontaktów społecznych. Pomóc mają w tym wyniki najnowszego raportu, które napawają niemałym optymizmem. Jeśli końcowe badania pokryją się z założeniami rządu, potwierdzi się teza, że duże imprezy będą bardziej dostępne dla osób, które są gotowe wykonać testy przed ich rozpoczęciem, posiadają przeciwciała lub zostały zaszczepione. Decyzja w tej sprawie ma zapaść przed 21 czerwca.

Już teraz mówi się, że rząd Borisa Johnsona ma zamiar wykorzystać raport ERP w celu wyjścia z kryzysu koronawirusowego. Wiadomo jednak, że wyniki badań nie będą uwzględniać szczepu indyjskiej odmiany Covid-19, co w końcowym rozrachunku może zniweczyć plany pełnego wyjścia z lockdownu. Jednym z badanych wydarzeń przez Events Research Programme była dwudniowa impreza w Liverpoolu zorganizowana przez klub Circus. Warunkiem uczestnictwa w The First Dance było wykazanie negatywnego testu na Covid-19 przed imprezą. Po przekroczeniu murów Bramley-Moore Dock Warehouse nie obowiązywał żaden reżim sanitarny.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →