Actress wyda nową EP-kę, a my nie możemy się jej doczekać

fot. Pitchfork.com
News
Actress powraca z 4 nowymi utworami

Nowe wydawnictwo Darrena J. Cunninghama, ukrywającego się pod pseudonimem Actress, ukaże się w listopadzie.

Actress powraca z 4 nowymi utworami

Actress zapowiedział wydanie nowej EP-ki. Wydawnictwo będzie nosić tytuł Dummy Corporation i na półki sklepowe oraz do serwisów streamingowych trafi 11 listopada bieżącego roku. Krążek ukaże się za pośrednictwem wieloletniej wytwórni artysty, Ninja Tune.

Jeżeli chodzi o tracklistę, to znajdą się na niej cztery premierowe kawałki, w tym 19-minutowy utwór tytułowy inspirowany amerykańskim miastem Detroit oraz singiel promujący EP-kę Dream, którego możecie posłuchać poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Actress – Dream

Ogólny mój zamysł jest taki, aby ta płyta była demonstracją procesu i filozoficznej sztuki nagrywania współczesnej muzyki elektronicznej. Tworzę te szkice zasadniczo jak tkaniny, i „kolażuję” je ze sobą… kiedy widzę gotowy dźwiękowy obraz, jest on dalej przeze mnie upiększany i proces się powtarza

– komentuje Actress.

Dummy Corporation EP jest następstwem albumu Cunninghama Karma & Desire z 2020 roku, a także kontynuacją jego ostatnich wspólnych artystycznych działań z Mount Kimbie’s Kai Campos.

Actress – Dummy Corporation EP – lista utworów:

  1. Dummy Corporation
  2. Futur Spher Techno Version
  3. Fragments of a Butterfly’s Face
  4. Dream
Actress wyda nową EP-kę, a my nie możemy się jej doczekać
fot. Okładka płyty Dummy Corporation

Wszystko, co najlepsze z bass music i funku


Actress po tym, jak zyskał ogromne uznanie, regularnie prezentował swoje live acty w londyńskim Fabric, grywał też obok Juana Atkinsa, Underground Resistance, Modeselektor czy Kode9. Twórczość tego nietuzinkowego muzyka od samego początku była naznaczona energią, która zasysa wszystko, co najlepsze z bass music i funku. Actress swojego czasu uznawany był przez dziennikarzy za zbawcę i odnowiciela dubstepu, ale sam zainteresowany dystansował się od tej opinii.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →