Nie żyje Art Laboe, DJ uznawany za twórcę zwrotu „oldies but goldies”

fot. The Hollywood Reporter
News
Art Laboe i jego oldies but goodies

Art Laboe, legenda radia w Los Angeles, odszedł w wieku 97 lat.

Art Laboe i jego oldies but goldies

Jak podano do wiadomości publicznej, przyczyną śmierci słynnego amerykańskiego DJ-a było zapalenie płuc. Art Laboe zmarł w piątek 7 października w swoim domu w Palm Springs po krótkiej walce z chorobą.

Art Laboe był jednym z pierwszych DJ-ów, którzy grali R&B i rock’n’rolla w radiu Los Angeles / West Coast. Był także właścicielem i operatorem klubu nocnego, który jest obecnie siedzibą The Comedy Store w Los Angeles. To właśnie jemu przypisuje się stworzenie frazy „oldies but goldies” czyli „stare, ale jare”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Laboe spędził prawie 80 lat jako DJ, po raz pierwszy stanął za mikrofonem w 1943 roku w San Francisco w KSAN podczas służby w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Grał piosenki czarnych, latynoskich i białych artystów, nie zwracając uwagi na ich różnice rasowe, odrzucając wymuszoną po cichu segregację przemysłu muzycznego. Podczas pracy w KSAN Laboe rozwinął format call-in request, który stał się standardem programowym radia na kolejne dekady.

Człowiek instytucja

Po okresie pracy w KCMJ w Palm Springs i KPOP w Los Angeles DJ znalazł długoterminowy dom w KXLA w Los Angeles. W późniejszych latach poświęcił się pracy filantropijnej poprzez swoją Fundację Art Laboe, która skupia się na pomocy osobom nieuprzywilejowanym, organizacjach charytatywnych dla zwierząt i zapewnianiu funduszy stypendialnych dla uczniów szkół średnich.

DJ do końca życia pozostał człowiekiem instytucją w L.A., a jego ostatni program został wyprodukowany zaledwie tydzień temu i nadany 9 października. Art Laboe doczekał się swojej własnej gwiazdy na Hollywood Walk of Fame, a Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland utrzymuje stałą ekspozycję poświęconą jego osobie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →