Nie żyje Art Laboe, DJ uznawany za twórcę zwrotu „oldies but goldies”

fot. The Hollywood Reporter
News
Art Laboe i jego oldies but goodies

Art Laboe, legenda radia w Los Angeles, odszedł w wieku 97 lat.

Art Laboe i jego oldies but goldies

Jak podano do wiadomości publicznej, przyczyną śmierci słynnego amerykańskiego DJ-a było zapalenie płuc. Art Laboe zmarł w piątek 7 października w swoim domu w Palm Springs po krótkiej walce z chorobą.

Art Laboe był jednym z pierwszych DJ-ów, którzy grali R&B i rock’n’rolla w radiu Los Angeles / West Coast. Był także właścicielem i operatorem klubu nocnego, który jest obecnie siedzibą The Comedy Store w Los Angeles. To właśnie jemu przypisuje się stworzenie frazy „oldies but goldies” czyli „stare, ale jare”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Laboe spędził prawie 80 lat jako DJ, po raz pierwszy stanął za mikrofonem w 1943 roku w San Francisco w KSAN podczas służby w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Grał piosenki czarnych, latynoskich i białych artystów, nie zwracając uwagi na ich różnice rasowe, odrzucając wymuszoną po cichu segregację przemysłu muzycznego. Podczas pracy w KSAN Laboe rozwinął format call-in request, który stał się standardem programowym radia na kolejne dekady.

Człowiek instytucja

Po okresie pracy w KCMJ w Palm Springs i KPOP w Los Angeles DJ znalazł długoterminowy dom w KXLA w Los Angeles. W późniejszych latach poświęcił się pracy filantropijnej poprzez swoją Fundację Art Laboe, która skupia się na pomocy osobom nieuprzywilejowanym, organizacjach charytatywnych dla zwierząt i zapewnianiu funduszy stypendialnych dla uczniów szkół średnich.

DJ do końca życia pozostał człowiekiem instytucją w L.A., a jego ostatni program został wyprodukowany zaledwie tydzień temu i nadany 9 października. Art Laboe doczekał się swojej własnej gwiazdy na Hollywood Walk of Fame, a Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland utrzymuje stałą ekspozycję poświęconą jego osobie.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →