Nie tylko „Come to Daddy”. Oto inne przerażające teledyski

fot. kadr z teledysku Einstürzende Neubauten „Sabrina" (YouTube)
Artykuł News
Teledyski, od których włos jeży się na głowie

W październiku słynny teledysk Aphex Twina obchodzi 25. urodziny. Do historii obraz ten przeszedł jako jeden z najbardziej wstrząsających klipów, jakie kiedykolwiek nagrano. Nie jest to jednak jedyne muzyczne wideo, które może wywołać u Was ciarki na plecach. 

Teledyski, od których włos jeży się na głowie

W momencie, kiedy w sklepach zaczynają powoli pojawiać się halloweenowe dekoracje, a wszyscy wokół coraz częściej myślą o tym, na którą imprezę się wybrać i za kogo się w tym roku przebrać, cała na biało wjeżdża redakcja Muno.pl, aby zaproponować Wam mały „Before Halloween 2022”. Nic tak nie nastraja w końcu do świętowania dnia zmarłych jak straszne filmiki, od których włos jeży się na głowie. A że owe filmiki mogą być uzupełnione o świetną muzykę, to już w ogóle bajka.

Aphex Twin – obraz, który wystraszył całe pokolenie

Najlepszym tego przykładem jest legendarny teledysk do słynnego kawałka Come to Daddy Aphex Twina, który właśnie obchodzi swoje ćwierćwiecze (więcej o tym przeczytacie tutaj). 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Klip zaczyna się od ujęć na brudne blokowisko, w którym stara kobieta (w tej roli Carol Lorne) wyprowadza psa. Pies oddaje mocz na porzucony telewizor leżący na chodniku, powodując, że niespodziewanie ożywa, a zniekształcony i wykrzywiony strzał w głowę Richarda D. Jamesa skanduje tekst. To wyzwala ducha, któremu towarzyszy banda małych dzieci, z których wszystkie noszą uśmiechniętą twarz Jamesa i wydają się mieszkać w opuszczonych budynkach. Maski noszone przez dzieci w filmie zostały wyrzeźbione z silikonu, wykorzystując zdjęcia twarzy Jamesa jako przewodnika – dokładnie tak samo jak na okładce EP-ki

– pisał o klipie nasz redakcyjny kolega Adam Dąbrowski.

Aphex Twin – Come to Daddy

Oczywiście teledysk Aphex Twina nie jest jedynym wysoce niepokojącym i po prostu przerażającym wideoklipem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie innych muzycznych obrazów, które sprawią, że niekoniecznie prześpicie słodko najbliższą noc.

Nine Inch Nails – Happiness In Slavery

Arca & Jesse Kanda – TRAUMA

Autechre – Second Bad Vilbel 

Animal Collective – Peacebone 

Einstürzende Neubauten – Sabrina

Health – We Are Water

Fever Ray – If I Had A Heart

Massive Attack, Young Fathers – Voodoo In My Blood

Voidloss – Tree of Wyrd

Flying Lotus – Post Requisite

The Auteurs – Back With The Killer Again

Laura Les – Haunted

LFO – FreakPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →