50 euro na kulturę dla młodych Berlińczyków

fot. Norbert Braun / Unsplash
Kultura Lifestyle News
berlin

No i fajnie! Departament Kultury i Europy berlińskiego senatu wprowadził właśnie Jungendulturkarte - kartę przedpłaconą dla młodych mieszkańców Berlina, którą można wykorzystać do pokrycia opłat za wstęp do klubów, a także do szeregu innych działań kulturalnych, takich jak teatr, muzea i kino.

Kulturalne „50 plus”

Nowy program powstały z inicjatywy berlińskiego senatu oferuje 50 euro dla mieszkańców stolicy Niemiec między 18., a 23. rokiem życia. Program Jungendulturkarte został uruchomiony w obliczu rosnącej presji berlińskiego sektora kultury w związku ze wzrostem kosztów utrzymania i ogromnym popytem na mieszkania w mieście, w którym czynsze rosną w tempie niespotykanym normalnie w stolicy Niemiec.

Uczestnictwo w sztuce i kulturze wszystkich Berlińczyków jest dla mnie bardzo ważne. Karta kulturalna dla młodzieży w wieku od 18 do 23 lat skierowana jest do młodych odbiorców, którzy dopiero poznają różnorodny krajobraz kulturowy Berlina po ograniczeniach ostatnich lat. Dzięki tej karcie jesteśmy w stanie umożliwić jedno lub drugie doświadczenie kulturowe, które w przeciwnym razie nie byłoby możliwe – powiedział Klaus Lederer, berliński senator ds. kultury

Berlińska Komisja Klubowa, która reprezentuje szereg kluczowych klubów i imprez w mieście, pochwaliła się nowiną na Instagramie:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jungendkulturkarte wystartowała dzisiaj i cieszymy się, że kluby są jej częścią. Oczywiście możesz iść do opery lub muzeum z Jungendkulturkarte, ale my mamy jasne preferencje – czytamy

Z tym do Berghain (taniej) nie wejdziesz

Aby dostać Jungendulturkarte poza wymogiem wieku, trzeba mieć dowód adresu w mieście i zarejestrować się online – karta jest ważna od 1 lutego do 30 kwietnia. I teraz najważniejsze – karta jest dostępna również dla mieszkańców miasta niebędących obywatelami Niemiec! Niestety, wśród klubów uczestniczących w programie nie ma najpopularniejszych miejscówek, pokroju Berghain, Tresora czy Watergate. Z kartą, młodzi Berlińczycy będą mogli się udać do: AVA Club, BUSCHE, Cassiopeia, Gretchen, Klunkerkranich, Prachtwerk, Ritter Butzke oraz SchwuZ.

Working On The Booth Berlin City Gig- Ava Club Berlin – 11/05/22 – Techno Mittwoch | Reanna PerisPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →