„JakByło”: 20 lat debiutu Smolika, czyli flashback początków lat 00.

Kadr z programu "JakByło"
News
Novika i Smolik

Novika i Ula Kaczyńska przygotowały wyjątkowy odcinek cyklu JakByło. Wyjątkowy, gdyż poświęcony 20. rocznicy premiery debiutanckiej płyty Andrzeja Smolika, o której opowiedział... sam autor, dzieląc się mnóstwem wspomnień i anegdot. To nie wszystko!

O 20-leciu albumu Smolik pisaliśmy już wcześniej tutaj, jednak zarówno sam krążek, czasy, w których się ukazał i osoby z nim związane są warte tego, by opowiedzieć o nich jak najwięcej. Należy tu zaznaczyć, że Andrzej Smolik nie był jedynym sprawcą zamieszania. Od samego początku solowej działalności, pochodzący ze Świnoujścia producent chętnie zapraszał do współpracy zdolnych artystów, głównie wokalistów i wokalistki. Wystarczy wymienić tu wspomnianą już Novikę, Bogdana Kondrackiego czy Artura Rojka. A to dopiero początek listy.

Smolik – T.time (feat. Novika)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

20 lat debiutu Smolika. Plejada znakomitości

Przygoda rozpoczęta przy okazji płyty Smolik, pełna jest niesamowitych historii. Jak mówią sami goście i gościnie najnowszego odcinka JakByło, większość z nich nie wydarzyłaby się, gdyby nie centralna postać, jaką był sam Andrzej Smolik. Z pozoru wycofany mistrz ceremonii, w rzeczywistości człowiek-anegdota. To określenie powtarzają wszyscy ci, którzy mieli okazję z nim współpracować – mowa tu zarówno o artystach towarzyszących Smolikowi w okresie po premierze pierwszej płyty, jak i później. Przypomnijmy, że na liście twórców i twórczyń współpracujących z producentem przy okazji kolejnych wydawnictw byli m.in. Skubas, Mika Urbaniak, Kasia Kurzawska czy Victor Davies.

Smolik – Who Told You? (feat. Mika Urbaniak)

20 lat debiutu Smolika. Polska scena początku lat 00.

W odcinku poświęconym Smolikowi, Novika i Ula Kaczyńska prowadzą nie tylko retrospektywną narrację dotyczącą samego bohatera. Niesamowicie ciekawe są flashbacki do polskiej sceny muzycznej z początku XXI wieku. Jak wyglądały realia, w jakich poruszali się rodzimi artyści lat 00.? Jakie brzmienia wówczas dominowały? Co należało zrobić, by osiągnąć sukces? O tym opowiadają nie tylko sami muzycy, lecz również osoby związane z rynkiem wydawniczym – mowa tu o Tomiku Grewińskim, dziś szefie świętującej 20-lecie działalności wytwórni Kayax, czy Pawle „Uzku” Jóźwickim, współwłaścicielowi Jazzboy Records.

20 lat debiutu Smolika w najnowszym odcinku JakByło

Nie mogło zabraknąć smaczków i osobistych wycieczek – jest mowa o supportach przed Mobym czy Björk, wyjeździe do Japonii, pierwszych spotkaniach czy… imprezach towarzyszących tamtym czasom. Po więcej zapraszamy do najnowszego odcinka JakByło na YouTube.

Smolik – jak to byłoPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →