Novika i Ula Kaczyńska śladami polskiej elektroniki. Poznajcie „JakByło”

283
News

Dwie istotne postacie w świecie polskiej muzyki postanowiły połączyć siły. Efekt? Wyjątkowy projekt, który ma za zadanie przybliżyć historię i rozwój rodzimej elektroniki. Novika i Ula Kaczyńska przedstawiają "JakByło".

JakByło. Novika i Ula Kaczyńska przypominają dzieje rodzimej elektroniki

Obie panie od dawna są zaangażowane w rozmaite projekty w obrębie polskiej sceny. Ula Kaczyńska, dziennikarka od lat związana z Polskim Radiem, mająca za sobą także doświadczenie z pracy dla telewizji, skrupulatnie śledzi to, co najciekawsze w rodzimej muzyce, ze szczególnym naciskiem na elektronikę. Na jej koncie znajdują się setki wywiadów i sylwetek artystów, których twórczość odkrywała przed słuchaczami.

Ula Kaczyńska - fot. polskieradio.pl

Ula Kaczyńska – fot. polskieradio.pl

Dziennikarskie doświadczenie ma również Novika, która przez lata współpracowała z rozmaitymi mediami. Dziś związana jest z Radiospacją. Novika to przede wszystkim prężnie działająca od 20 lat artystka i didżejka, mająca na koncie liczne sukcesy, doskonale przyjęte płyty, koncerty na najważniejszych festiwalach i wspólne projekty z uznanymi twórcami.

Novika - JakByło

Novika – JakByło

Połączenie sił dwóch tak wyrazistych osobowości musiało zaowocować czymś wyjątkowym. Tak właśnie powstał youtube’owy kanał JakByło, który będzie przybliżać dzieje i najważniejsze postacie polskiej elektroniki. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury.

JakByło. Powrót do przeszłości i lekcja historii

Jak mówią same twórczynie, pomysł na powstanie JakByło zrodził się z rozmów, w których często wracały wspomnieniami do przeszłości. Niezapomniane imprezy, nieistniejące już kluby czy festiwale, twórcy, którzy zapoczątkowali kulturę klubową w Polsce. To wszystko i jeszcze więcej stanowić będzie spektrum tematów poruszanych w kolejnych odcinkach JakByło. Dla starszych stażem fanów elektroniki będzie to doskonała okazja do wspomnień. Dla tych młodszych – lekcja historii. A jest o czym mówić. Wszak sama Novika świętuje już dwie dekady funkcjonowania na scenie, której początki sięgają lat znacznie wcześniejszych..

O czym Ula Kaczyńska i Novika będą rozprawiać w nadchodzących odcinkach JakByło? Kogo zaproszą do rozmowy? Jakie miejsca będą odwiedzać i wspominać? Tego wszystkiego dowiecie się obserwując kanał JakByło na YouTube. Zasubskrybujcie kanał, włączcie powiadomienia i wypatrujcie nowych odcinków!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.