Zobaczcie stylizowany na lata 70. teledysk do nowego singla Tangerine Dream

Fot. Materiały promocyjne
News
Tangerine Dream - jest nowy singiel, będzie nowa EP-ka

Utwór, do którego powstał obraz, Raum, zwiastuje najnowszą EP-kę zespołu dowodzonego przez Thorstena Quaeschninga - Tangerine Dream.

Jest nowy singiel, będzie nowa EP-ka

Minipłyta Tangerine Dream zatytułowana Probe 6-8 ukaże się w listopadzie. Trafi na nią pięć kompozycji, w tym dwa remiksy przygotowane przez Barkera i Grand River. Będzie to drugie wydawnictwo grupy po śmierci legendarnego już założyciela Tangerine Dream, Edgara Froese’a w 2015 roku.

Tangerine Dream – Raum

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W informacji prasowej możemy przeczytać, że EP-ka inspirowana jest archiwum audio Froese’a, które zostało wymieszane z nowymi motywami zapożyczonymi z aranżacji, które Froese tworzył między 1977 a 2013 rokiem.

Tangerine Dream Probe 6-8 lista utworów

01. Raum
02. Para Guy
03. Continuum
04. Raum – Grand River Remix
05. Continuum – Barker Remix

Tangerine Dream, Probe 6-8

Okładka płyty Probe 6-8

Jeden z pierwszych zespołów grających elektronikę

Ciężko powiedzieć, jak wyglądałaby muzyka elektroniczna, gdyby nie Tangerine Dream. Podobnie jak Kraftwerk, grupa jako pierwsza tworzyła muzykę stricte elektroniczną, wykorzystując jako główne narzędzie syntezatory, sekwencery oraz eksperymenty z innowacyjnymi efektami brzmieniowymi. Mówiąc „grupa” mamy na myśli ponad 20 różnych muzyków, którzy przewinęli się przez zespół.

Nie można jednak pominąć faktu, że od samego początku liderem zespołu był Edgar Froese – aż do jego śmierci w 2015 roku. To od nieograniczonej wyobraźni i fascynacji technologicznymi nowinkami rozpoczęła się piękna muzyczna przygoda, która trwa już ponad pół dekady. Choć grupa aż siedmiokrotnie została uhonorowana nagrodą Grammy, laury nie oddają wpływu, jaki wywarła na późniejszych artystów zajmujących się muzyką elektroniczną. Twórczość tego zespołu stała się podwaliną dla new wave’u, house’u, a przede wszystkim ambientu i new age’u.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →