Autechre zapowiada winylowe reedycje swoich klasycznych płyt z lat 90.

Fot. Materiały prasowe
News
Autechre – awangarda ambitnego techno

Duet Autechre wyda winylowe reedycje swoich płyt z lat 90. Wydawnictwa ukażą się sumptem wytwórni Warp Records.

Autechre z niespodzianką dla fanów

Szykuje się prawdziwa gratka dla wszystkich lubujących się w dźwiękach Autechre. Duet wznawia swoje klasyczne i owiane legendą albumy Chiastic Slide i LP5 w wersji winylowej. Wznowienie ukaże się 19 listopada nakładem Warp Records i będzie to pierwsza reedycja obu albumów na winylu, od czasu ich pierwszego wydania: 1997 rok – Chiastic Slide i 1998 rok – LP 5. Zdaniem wielu krytyków są to najlepsze dzieła angielskiego duetu obok debiutanckiego Incunabula.

Ostatnimi czasy Autechre wydali takie albumy jak: SIGN, elseq 1-5 czy NTS Sessions 1-4.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Autechre – awangarda ambitnego techno

Gdy Rob Brown i Sean Booth zaczynali swoją przygodę z produkcją, nazywali się jeszcze Lego Feet, ale już w 1991 roku do sprzedaży trafił ich pierwszy singel jako Autechre, który na zawsze zmienił świat elektroniki. Charakterystyczne brzmienie zespołu i skomplikowane formalnie kompozycje do dzisiaj inspirują wiele zespołów i artystów.

W roku 1993, kiedy wypuścili debiutancki album (poprzez Warp Records), płyta z łatwością trafiła na szczyty brytyjskich niezależnych list najlepiej sprzedającej się muzyki. Ich przemyślane, ciężkie, zagłębione w electro techno rozkochało w nich całą Wielką Brytanię. Rok później do fanów trafił Amber, w którym po raz pierwszy panowie zmierzyli się z bardziej ambientalnym brzmieniem. Przez następne lata Autechre z każdym kolejnym releasem pokazywali, że nie interesują ich żadne trendy ani zaspokajanie potrzeb masowego odbiorcy. Ich muzyka stawała się ostrzejsza i brutalniejsza, mieszała noise z ambientem, przy okazji czasami dając błysk dawnej autechre’owej taneczności. Z każdym kolejnym wydawnictwem produkcje duetu stają się bardziej złożone i przemyślane. Nie ma w nich miejsca na błędy i brak sensu, jest za to zimna logika i mroczna fascynacja rytmem.

Autechre – BasscadetPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →