Autechre niespodziewanie wydali zestaw płyt live

228
News
autechre

Brytyjski duet Autechre wypuścił w jednym momencie aż 7 nowych części ze swojej serii AE_Live. Jest to niespodzianka przygotowana dla fanów specjalnie na czas trwającej pandemii koronawirusa.

Autechre z niespodzianką dla fanów

Najnowsza premiera Autechre zalicza się do zbioru płyt sygnowanych wspólną nazwą AE-Live. Seria zawiera zapisy występów na żywo projektu prowadzonego przez Seana Bootha i Roba Browna. 7 nowych albumów zawiera siedem różnych koncertów Autechre z lat 2016 i 2018. Obejmują one występy w Dublinie, Melbourne, Oslo, Helsinkach, Zagrzebiu i w innych europejskich miastach. Wszystkie płyty są dostępne do pobrania, zakupu i streamingu pod tym adresem.

Autechre znowu to robią

Autechre nie po raz pierwszy wypuścili znaczną ilość płyt live jednocześnie. W 2019 roku fani Brytyjczyków otrzymali na raz aż 19 albumów, w tym jeden zawierający nagrania z występu Autechre na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Autechre – awangarda ambitnego techno

Sean Booth i Rob Brown, tworzący wspólnie od lat, zgodnie zaliczani są do awangardy ambitnej muzyki techno. Ich charakterystyczne brzmienie i skomplikowane formalnie kompozycje odcisnęły znaczące piętno na eksperymentalnej muzyce elektronicznej końca lat 90. i początku XXI wieku. Do tej pory duet nagrał kilkanaście album studyjnych. Ostatni z nich nazywa się NTS Session 4 i został wydany w 2018 roku.