Zmarł pionier japońskiego synth-popu, Yukihiro Takahashi

fot. Yukihiro Takahashi / Facebook
News
takahashi

Były perkusista i wokalista zespołu Yellow Magic Orchestra, Yukihiro Takahashi, zmarł w wieku 70 lat.

Yukihiro Takahashi – japoński pionier elektroniki

Biuro artysty udostępniło japońskiemu nadawcy publicznemu NHK oświadczenie potwierdzające jego śmierć 11 stycznia – przyczyną śmierci artysty było zachłystowe zapalenie płuc. W 2020 roku japoński muzyk ujawnił, że po licznych, uciążliwych bólach głowy przeszedł leczenie raka mózgu Urodzony w Tokio w 1952 roku Takahashi rozpoczął swoją karierę w latach 70., kiedy został zwerbowany do gry na perkusji w Sadistic Mika Band w 1972. Po rozpadzie zespołu trzy lata później kontynuował grę i nagrywanie z innymi japońskimi artystami. W tym samym czasie zaprzyjaźnił się z Ryuichi Sakamoto i Haruomi Hosono, z którymi w 1978 roku utworzył pionierską synth-popową grupę Yellow Magic Orchestra.

To trio jest obecnie uważane za jeden z najważniejszych japońskich zespołów, który wypromował elektroniczne brzmienie z kraju kwitnącej wiśni na świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Yellow Magic Orchestra – Rydeen

Później Takahashi wydawał liczne solowe nagrania, w tym ścieżki dźwiękowych do gier na konsole Nintendo. Wystąpił również w kilku japońskich filmach.

Yukihiro Takahashi – Drip Dry Eyes

Kolega Takahashiego z zespołu Yellow Magic Orchestra, Ryuichi Sakamoto, który również zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi, zamieścił na swoim Twitterze szare tło:

Jestem wstrząśnięty odejściem Yukihiro Takahashiego. Marzyłem o pracy z nim – tyle przepychu, stylu, niesamowitych kolorów. Niech twoje imię będzie błogosławieństwem, twoja muzyka sprawiła, że ​​mój świat stał się o wiele jaśniejszy – napisał Chris Walla z zespołu Death Cab for CutiePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →