Drone Box nr 1 – niezwykły syntezator gruzińskiego artysty

Potrzeba matką wynalazków! Pewien gruziński kompozytor stworzył własny polifoniczny syntezator, dzięki który zamienia przedmioty codziennego użytku i nie tylko w elektroniczne brzmienia.
Jak brzmi szyszka?
Na początku roku twórca nietypowego instrumentu Drone Box nr 1, Koka Nikoladze pochwalił się swoim wynalazkiem w serwisie YouTube. Czterogłosowy polifoniczny syntezator posiada cztery silniki krokowe, na które można ustawić sobie dowolne przedmioty, w zależności od preferencji – efekt jest piorunujący:
Koka’s Drone Box No. 1
Różne przedmioty przymocowane do silników zmieniają charakter dźwięku. Wybieranie i dołączanie obiektów przypomina fizyczne miksowanie. Szyszka dodaje bogatego brzęczenia i sprawia, że dźwięk bardziej przypomina syntezator fali prostokątnej, jajko nie robi wiele, papierowy kubek sprawia, że dźwięk jest bardziej okrągły, a mosiężna cewka zapewnia rezonansowe podteksty. Cały czas wymieniam przedmioty – opisuje instrument Koka Nikoladze
Zobacz także: Na ten powrót czekaliśmy od dawna. James Holden zapowiada pierwszy album od 2017 roku
Gruziński artysta zapowiada, że zaprojektuje więcej tego typu urządzeń, a kolejna jego edycja będzie miała pojedynczy przycisk z boku, dzięki czemu będzie można utworzyć listę odtwarzania plików MIDI na karcie SD. Dzięki temu, jak uważa twórca, będzie można odtwarzać muzykę do porannej kawy, tak jak w każdym odtwarzaczu muzycznym.
Koka – gruziński muzyk-wynalazca
Koka Nikoladze to pochodzacy ze stolicy Gruzji, Tbillisi, a obecnie zamieszkały w norweskim Oslo kompozytor i artysta dźwiękowy. Studiował w Państwowym Konserwatorium w Tbilisi, Musikhochschule Stuttgart oraz na Norweskiej Akademii Muzycznej. Poniżej znajdziecie jego klip, do którego stworzył sampler oparty na oprogramowaniu Max MSP / Jitter.
Koka ft. Airmax925 – Hypnagogia
Zobacz także: „Gwiezdne wojny” idealnie odtworzone w Logic Pro
Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!
Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.
Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorówZakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.
Sprawdź także
Rodzice polskiej elektroniki: Marek Biliński

MunoEuropa: Czechy

Te płyty obchodzą w tym roku ćwierćwiecze

Te płyty obchodzą w tym roku dziesięciolecie

Sprawdź także

Rodzice polskiej elektroniki: Marek Biliński

MunoEuropa: Czechy

Te płyty obchodzą w tym roku ćwierćwiecze
