Drone Box nr 1 – niezwykły syntezator gruzińskiego artysty

fot. Koka Nikoladze / YouTube
Elektronika Lifestyle News Technologia
dronebox

Potrzeba matką wynalazków! Pewien gruziński kompozytor stworzył własny polifoniczny syntezator, dzięki który zamienia przedmioty codziennego użytku i nie tylko w elektroniczne brzmienia.

Jak brzmi szyszka?

Na początku roku twórca nietypowego instrumentu Drone Box nr 1, Koka Nikoladze pochwalił się swoim wynalazkiem w serwisie YouTube. Czterogłosowy polifoniczny syntezator posiada cztery silniki krokowe, na które można ustawić sobie dowolne przedmioty, w zależności od preferencji – efekt jest piorunujący:

Koka’s Drone Box No. 1

Różne przedmioty przymocowane do silników zmieniają charakter dźwięku. Wybieranie i dołączanie obiektów przypomina fizyczne miksowanie. Szyszka dodaje bogatego brzęczenia i sprawia, że ​​dźwięk bardziej przypomina syntezator fali prostokątnej, jajko nie robi wiele, papierowy kubek sprawia, że ​​dźwięk jest bardziej okrągły, a mosiężna cewka zapewnia rezonansowe podteksty. Cały czas wymieniam przedmioty – opisuje instrument Koka Nikoladze

Zobacz także: Na ten powrót czekaliśmy od dawna. James Holden zapowiada pierwszy album od 2017 roku

Gruziński artysta zapowiada, że zaprojektuje więcej tego typu urządzeń, a kolejna jego edycja będzie miała pojedynczy przycisk z boku, dzięki czemu będzie można utworzyć listę odtwarzania plików MIDI na karcie SD. Dzięki temu, jak uważa twórca, będzie można odtwarzać muzykę do porannej kawy, tak jak w każdym odtwarzaczu muzycznym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koka – gruziński muzyk-wynalazca

Koka Nikoladze to pochodzacy ze stolicy Gruzji, Tbillisi, a obecnie zamieszkały w norweskim Oslo kompozytor i artysta dźwiękowy. Studiował w Państwowym Konserwatorium w Tbilisi, Musikhochschule Stuttgart oraz na Norweskiej Akademii Muzycznej. Poniżej znajdziecie jego klip, do którego stworzył sampler oparty na oprogramowaniu Max MSP / Jitter.

Koka ft. Airmax925 – Hypnagogia

Zobacz także: „Gwiezdne wojny” idealnie odtworzone w Logic ProPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →