Sony zapowiada nowego… walkmana!

fot. Sony- Global / YouTube
Elektronika News Technologia
walkman

"Ale po co? A komu to potrzebne?". Takie pytania zdaje sobie teraz wielu ludzi i my również co do pomysłu na wskrzeszenie przez Sony legendarnego, kultowego odtwarzacza muzyki - walkmana, którego epoka dobiegła końca w podobnym stylu niczym kasety VHS.

Spóźniony powrót?

Decyzja Sony o reaktywacji kultowego produktu jest tym dziwniejsza, gdyż w dobie popularyzacji platform streamingowych takich jak Spotify, Tidal, czy Apple Music, formuła kieszonkowych odtwarzaczy muzyki (jeśli to nie telefon) odeszła do lamusa. Przypomnijmy, przed rokiem gigant z Cupertino ogłosił koniec produkcji iPoda.

Sony Walkman® NW-ZX700 Series Official Product Video | Official Video

Kilka dni temu Sony wrzuciło do sieci promującego najnowszego Walkmana model NW-ZX700. Sprzęt ten jest dedykowany przede wszystkim dla melomanów, miłośników dźwięku o wysokiej jakości – można go będzie nabyć w dwóch kolorach: czarnym oraz niebieskim. Jak mówią producenci sprzęt oferuje świetne brzmienie dzięki przemyślanej konstrukcji (z frezowanego aluminium) i specjalnym komponentom, takimi jak: kondensatory foliowe, lut z domieszką złota i powierzchniowo montowany rezystor. Według producenta sztywność ramki przekłada się, na „niską impedancję, czysty i stabilny dźwięk oraz dużą moc basu”. Sprzęt zawiera wzmacniacz cyfrowy S-Master HX, który obsługuje nagrania w formacie Native DSD i funkcjonuje w oparciu o system DSEE Ultimate (Digital Sound Enhancement Engine), wykorzystujący algorytmy AI do poprawy jakości muzyki z plików cyfrowych. Walkam będzie mieścić się w kieszeni i nie będzie zbyt ciężki – producent podał wymiary: około 56,5 x 98,4 x 11,8 mm, a także wagę – 113 g. Nowością jest obecność dotykowego ekranu o przekątnej 3,6 cala. Walkman jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym, który ładuje się przez jakieś 3,5 godziny. Według producenta bateria jest w stanie działać 36 godzin bez ładowania. Na ten moment nie ogłoszono jeszcze ceny oraz daty premiery produktu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →