Zmarł legendarny DJ Claudio Coccoluto

News
Claudio Coccoluto - koniec bogatej kariery

Włoski artysta Claudio Coccoluto odszedł w poniedziałkowy poranek. Muzyk zmagał się z poważną chorobą. Miał 58 lat.

Claudio Coccoluto pokonany przez poważną chorobę

Legendarny włoski DJ, producent, autor, gospodarz radiowy i dziennikarz Claudio Coccoluto zmarł wczoraj rano, 2 marca. Coccoluto, który urodził się w 1962 r. w Gaeta, przegrał walkę z „poważną chorobą”. O śmierci muzyka poinformowała La Repubblica. Burmistrz Cassino, miasta, w którym zmarł artysta, zapowiedział, że w hołdzie dla DJa powstanie specjalny mural.

Claudio Coccoluto nie żyje

Claudio Coccoluto, fot. M. D’Oonofrio

Claudio Coccoluto – koniec bogatej kariery 

Claudio Coccoluto, znany jako Cocco lub Coccodance, był DJ-em z ponad 40-letnim stażem. Włoch DJowaniem zainteresował się już w wieku 13 lat, po czym zaczął swoją przygodę z radiem, a w 1985 r. rozkręcił w pełni profesjonalną karierę. Grał w najlepszych klubach w całych Włoszech i poza nimi – w tym w The Sound Factory w Nowym Jorku, gdzie był pierwszym zabookowanym europejskim DJem. Jednak jego prawdziwym domem był Goa Club w Rzymie. To właśnie w tym miejscu i wraz z Giancarlino prowadził długoletni, popularny cykl imprez o nazwie Ultrabeat.

W wywiadzie dla RBMA z 2004 roku muzyk powiedział: „moją pracą jest bycie DJ-em, a produkcja to moje hobby”. Mimo to wydawał i zremiksował dziesiątki płyt, w tym swój największy hit, Belo Horizonti z 1997 roku.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.