Wybierzcie z nami najlepsze polskie okładki. Rusza kolejna edycja Cover awArts

296
News
Cover AwArts 2019

Głosowanie w konkursie Cover awArts rozpoczęte! Po raz siódmy jurorzy i internauci wybiorą najlepsze polskie okładki i oprawy wydanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy płyt.

Cover awArts. Głosowanie czas zacząć! 

Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych kandydatur, organizatorzy wybrali prace, które trafiły do konkursu głównego. Wśród twórców, których dzieła zakwalifikowały się do finału, znaleźli się znani artyści, mający za sobą wiele nagrodzonych projektów, jak np. Beata „Barrakuz” Śliwińska. Nie zabrakło także debiutantów. Warto zwrócić uwagę na ich prace, gdyż kto wie, być może to oni zostaną laureatami tegorocznej lub przyszłej edycji Cover awArts i innych prestiżowych konkursów.

Na pozycje z shortlisty głosować można do 7 stycznia za pomocą strony decybeledizajnu.com.

Cover awArts. Jurorzy

Nie tylko internauci decydują o przyznawaniu nagród. Wpływ na ostateczne wyniki będą mieć także głosy przyznane przez grono jurorów złożone z trzech grup. Pierwszą z nich stanowią dziennikarze muzyczni, drugą zaś graficy i twórcy sztuk wizualnych. Wśród redaktorów nie mogło zabraknąć takich postaci jak m.in. Agnieszka Szydłowska, Małgorzata Muraszko, Anna Nicz, Bartek Czarkowski, Jarosław Szubrycht czy Tomek Doksa. Z kolei grono twórców graficznych i nie tylko reprezentują m.in. Anna Światłowska, Zuzanna Rogatty, Wilhelm Sasnal, Kobas Laksa czy Edgar Bąk.

Głosy internautów i jurorów zadecydują o ostatecznych rezultatach w kategorii najlepszy okładek w proporcji 50-50. Ci drudzy rozstrzygną także konkurs w kategorii opraw wydawnictw.

Nowości. Muzycy przyznają wyróżnienia

Innowacją, która debiutuje w tegorocznej edycji Cover awArts, jest włączenie do grona jurorów przedstawicieli świata muzyki, a dokładniej artystów. W gronie zaproszonych twórców znaleźli się Monika Brodka, Mela Koteluk, Krzysztof Zalewski, Piotr Zioła, Julia Marcell, Paulina Przybysz, Iwona Skwarek z Rebeki, Kamil Mentos z Rasmentalismu, Katarzyna Kowalczyk z Coals oraz Rosalie.

Edycja 2018. Mr. Osom zgarnia trofea

Wśród nagrodzonych twórców w ubiegłym roku w Cover awArts znalazł się Bartek „Mr. Osom” Walczuk. Zgarnął on główne nagrody w obu kategoriach głosowaniu internautów. W kategorii Oprawa wyróżniona została jego praca dla zespołu PRO8L3M, a dokładniej dla płyty Hack3d by Gh05T 2.0.

Pro8l3m - praca: Bartek Walczuk - zdjęcie: Cover awArts

PRO8L3M – praca: Bartek Walczuk – zdjęcie: Cover awArts

Cover awArts. Wyniki, wręczenie nagród i nie tylko

Konkurs nie kończy się wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Prace, które zajmą czołowe lokaty w obu kategoriach będą przedstawione na wystawie. Zostanie ona pokazana w najważniejszych miastach Polski. Miejscami, gdzie z bliska będzie można przyjrzeć się najlepszym okładkom i oprawom będą galerie wskazane przez organizatorów konkursu już po ogłoszeniu wyników.

Cover awArts wspiera Muno.pl

Redakcja Muno.pl ma przyjemność patronować konkursowi. Z kolei dwóch naszych redaktorów – Alex Kubaczewski i Hubert Grupa – znalazło się w gronie dziennikarzy, którzy wyłonią zwycięzcę nagrody przyznawanej właśnie przez tę grupę jurorów.

Koncerty

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.