The Vladislav Delay Quartet na jedynym koncercie w Polsce

News

The Vladislav Delay Quartet to prawdziwa supergrupa, składająca się z muzyków o ogromnych dokonaniach. Zespół wystąpi 22 października 2009 roku w Poznaniu.

Szefem projektu The Vladislav Delay Quartet jest Sasu Ripatti znany jako Vladislav Delay, Luomo i Uusitalo – jeden z najważniejszych muzyków współczesnej muzyki elektronicznej. Ripattiego zawsze inspirował i fascynował jazz, szczególnie ten z lat 60-tych. W swym najnowszym projekcie do niego powraca, podobnie jak do swego pierwszego instrumentu – perkusji. Zanim bowiem stał się ikoną muzyki elektronicznej, to właśnie perkusja była jego pierwszym i – jak twierdzi – ulubionym instrumentem.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W składzie kwartetu znalazł się także inny bohater współczesnej muzyki – Mika Vainio, znany przede wszystkim z legendarnej grupy Pan Sonic – to właśnie on w projekcie odpowiada za elektronikę. Dodatkowo w składzie znaleźli się bardzo zdolny saksofonista i klarnecista Lucio Capece oraz kontrabasista Derek Shirley.

 

 

Szykuje się niezwykłe wydarzenie – jazz widziany z pespektywy muzyków o wielkiej wszechstronności i ogromnym dorobkiem na innych polach muzycznych. To gwarantuje świeże spojrzenie na klasyczną jazzową formułę. Koncert odbędzie się 22 października 2009 roku w poznańskim Browarze. Cena biletów wynosi 25 pln.


W skład The Vladislav Delay Quartet wchodzą:

Mika Vainio (Pan Sonic) – elektronika
Derek Shirley – kontrabas
Lucio Capece- saxofony, klarnet
Vladislav Delay – perkusja


Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →