Marzyłeś w dzieciństwie o byciu kosmonatuą? Posłuchaj zapowiedzi płyty Twardowskiego

News

Trzy lata kazał nam czekać Tomek Twardowski na swój kolejny winyl. Po dwóch EPkach przyszedł czas na debiutancki album - "When We Were Astronauts",

Reklama
“When We Were Astronauts” to trzecia płyta w dorobku Twardowskiego, trzecia wydana w UKM, zarazem pierwsza długogrająca. Pierwotnie album miał być alternatywnym soundtrackiem do filmu sci-fi – szkice kolejnych utworów powstawały jako ilustracja do scen i sekwencji filmu. Jednak – jak to zwykle bywa – po drodze koncepcja nieco się zmieniła: im bardziej album nabierał kształtu, tym bardziej stawał się impresją na temat dzięciecych marzeń o byciu kosmonautą, mocno przefiltrowanych przez 80s-ową nostalgię i liczne mniej lub bardziej kiczowate filmy sci-fi.
Na płycie pojawia się dwoje gości wokalnych – Misia Furtak śpiewa kołysankę kosmonauty a Borys Dejnarowicz – o pokonywaniu trudności i realizowaniu marzeń.

Muzycznie, “When We Were Astronauts” nawiązuje do poprzednich produkcji Twardowskiego, rozszerzając jednak konwencję: obok współczesnych reinterpretacji boogie, na płycie pojawiają się nawiązania do broken beatu i – skoro ma być sci-fi – obowiązkowe kiczowate 80sowe arpeggiatory.
Jak zwykle w przypadku Twardowskiego za okładkę odpowiedzialny jest Edgar Bąk.

Twardowski – When We Were Astronauts [U Know Me Records]
Data wydania: 22.08.16

Na stronie http://shop.uknowme-records.com/ ruszył preorder albumu na płycie winylowej. Spieszcie się! Dostępne jest tylko 300 sztuk.

źródło: materiały prasowe

Polub muno.pl na Facebooku: