Różnorodność i bogactwo brzmień w JAZBARZE podczas tegorocznego Taurona

fot. Courtesy / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
Courtesy

Podczas 18. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka silny pierwiastek kobiecy zapewnią artystki i postaci reprezentujące środowisko LGBTQ+ z Danii, Ukrainy oraz Polski. Wszystkie wystąpią w oficjalnym klubie festiwalowym, jakim ponownie stanie się JAZBAR Muchowiec. Kuratorem tamtejszej sceny jest Avtomat z kolektywu Ciężki Brokat.

Eklektyczny skład

Skład najnowszego ogłoszenia jest nieprzypadkowy. Tworzą go niezwykłe osoby, które eksperymentują z różnymi gatunkami muzyki tanecznej. Podobnie jak w ostatnich latach, organizatorzy festiwalu z More Music Agency stawiają na różnorodność i bogactwo brzmień, podkreślając obecność i dokonania pań na światowej scenie muzycznej. W tym roku będą to nieprzeciętne postaci pochodzące z różnych krajów. Wśród nich znalazła się jedna z naszych ulubionych współczesnych didżejek i producentek – pochodząca z Grenlandii, czołowa reprezentantka kopenhaskiej sceny klubowej Najaaraq Vestbirk, znana popularnie jako Courtesy. Dunka zaczaruje publiczność wybuchowym setem opartym m.in. o takie stylistyki, jak rave, breakbeat i electro.

Courtesy | Boiler Room x Dekmantel Festival 2018

Połamane rytmy serwuje także Anna Borsuk, czyli pochodząca z Kijowa i mieszkająca w Warszawie DJ-ka i promotorka młodej generacji, która w setach stara się ukazywać szczególny urok ukraińskiej sceny undergroundowej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

PINKSTAGE #3 Anna Borsuk

Aldona Relax to warszawsko-szczecińska drag queen, didżejka i organizatorka imprez, która najlepiej realizuje się miksując zbasowaną muzykę klubową.

Aldona Relax Dj set

Pupper DJ to współzałożycielka i była członkini kolektywów Ciężki Brokat, Wixapolonia i Muzyka Nieheteronormatywna. Na pytanie o ulubiony gatunek muzyczny odpowiada – „tak”, a w jej
setach usłyszycie wszystko, od reggaetonu, przez jersey club i hard house, po juke i hardcore.

ORAMICS 073: Pupper DJ

Ogłoszenie zamyka Themsel In Distress, która stacjonuje w Warszawie oraz współtworzy queerowy kolektyw i serię wydarzeń Ciężki Brokat. To inicjatywa, która od ponad 5 lat zapewnia przestrzeń do grania i performowania osobom LGBT+ i kobietom oraz skupia się na budowaniu bezpieczniejszego klubowego doświadczenia.

BASSKET: no. 3 w/ themsel in distress

Tauron Nowa Muzyka 2023 – bilety

Jak mówią organizatorzy, to nie ostatnia odsłona programu tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Kolejni artyści dołączą już niebawem. Karnety jednodniowe i dwudniowe możecie nabyć w Biletomat.pl.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →