Amelie Lens i Farrago uzależnieni od basu. Oto ich nowy, wspólny numer

Fot. instagram.com/amelie_lens
News
Farrago x Amelie Lens

Razem w życiu, razem w studiu. Amelie Lens i Farrago, duet didżejów i producentów, lecz przede wszystkim długoletnia para, a od niedawna również małżeństwo, podzielili się ze światem wspólną produkcją. Jak wypada track o wiele mówiącym tytule Addicted To Bass?

Dla osób interesujących się sceną techno ciut dłużej niż ostatnich kilka lat, postać Sama Deliaerta nie jest anonimowa. Belgijski DJ i producent obecny jest w klubowym światku od ponad dekady. Jeszcze dłużej obecny jest w sercu Amelie Lens, z którą w ubiegłym roku wziął ślub. Para jest ze sobą przeszło 15 lat, w czasie których zarówno solowo, jak i wspólnie osiągnięli sporą popularność w dziedzinie muzyki techno. Choć występują pod indywidualnie, to łączą ich m.in. Lenske i Exhale – wytwórnie, które prowadzą i w których katalogach prezentują swoje oraz cudze produkcje.

Amelie Lens i Farrago. Techno power couple?

Nie da się ukryć, że to Amelie zdobyła większy rozgłos, jednak – na co zwracają uwagę zarówno odbiorcy, jak i środowisko – para prezentuje podobny poziom, choć oscyluje wokół nieco innego stylistyki. Farrago bliżej do ciut bardziej melodyjnych, momentami psychodelicznych brzmień. Z kolei Lens to surowe, szybkie techno trafiające do mas, które wyniosło Belgijkę do miana jeden z najpopularniejszych postaci współczesnej sceny tego gatunku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W przeciwieństwie do innej znanej pary znanej zza didżejki, czyli Charlotte DeWitte i Enrico Sangiuliano, Amelie Lens i Farrago niezbyt często występują lub nagrywają razem, choć – jak sami podkreślają – nieustannie ze sobą współpracują. Najnowszym tego dowodem jest utwór Addicted To Bass. Kawałek znajdzie się na nadchodzącym albumie Farrago, który – co ciekawe – ukaże sie nakładem Vermillion Trax, kolejnej nowej wytwórni powołanej do życia przez beligijskie małżeństwo, choć prowadzonej przede wszystkim przez Sama Deliaerta.

Tak o utworze wypowiedział się jego współautor:

„Addicted To Bass” powstał w wyjątkowo zimny, grudniowy dzień. Zapisałem teksty w swoich notatkach w środku nocy, po przebudzeniu. Wymyśliłem je we śnie (wiem, brzmi banalnie. Sen o stworzeniu świetnej piosenki to powracający sen… Po prostu rzadko go pamiętam, kiedy się budzę). Utwór powstał szybko, ponieważ jego elementy są dość proste, lecz potężne – chciałem zostawić dużo miejsca na wokale… To właśnie wokale sprawiają, że ten utwór jest dla mnie tak wyjątkowy. Jestem bardzo szczęśliwy, że Amelie była w stanie tak doskonale oddać to, co miałem na myśli. Jestem błogosławiony, że jestem żonaty z tak utalentowaną żoną i jestem zaszczycony, że mam z nią wspólny utwór na moim debiutanckim albumie

Jak brzmi sam utwór? Addicted To Bass to składowa wielu odsłon współczesnego techno, a nawet „techno 2.0” jak to określa twórca kawałka. Farrago, w przeciwieństwie do Amelie, nie stawia na aż tak surowe, szybkie i proste w swojej strukturze brzmienie. Rejwerskie hard techno zostało tu i ówdzie muśnięte psychodelicznymi wstawkami, kompozycja numeru potrafi momentami zaskoczyć, a całości dopełnia wokal Lens, podkręcający taneczny charakter produkcji.

Farrago, Amelie Lens – Addicted To Bass

Utwór pojawi się na nadchodzących albumie autorstwa Farrago zatytułowanym Blesssed. Jego premierę zaplanowano na 19 maja.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →