Hudson Mohawke i inni przybywają na Taurona 2023

fot. Hudson Mohawke / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
Słuchasz Hudson Mohawke'a? Nie idę z tobą do łóżka

Mamy początek marca - ekipa More Music Agency, organizatorzy najpopularniejszego letniego elektronicznego festiwalu na Górnym Śląsku, Tauron Nowa Muzyka Katowice mają dla Was kolejną garść informacji na temat programu nadchodzącej edycji wydarzenia!

Marcowe ogłoszenie

Zaczniemy niestandardowo, bo od niewesołej wiadomości – niestety z ogłoszonych do tej pory artystów na festiwalu nie wystąpi Mykki Blanco, który odwołał tegoroczną trasę z zespołem. Jednak nie martwcie się – w jego miejsce pojawią się równie fascynujący artyści! Dziś do składu tegorocznego Taurona dołącza zestaw wszechstronnych twórcow – w czerwcowe wieczory w katowickiej Strefie Kultury usłyszymy m.in. gwiazdy futurystycznego popu, techno i trapu, a także świeże podejście do psychodelicznego rocka i post-punka. Dzisiejsze ogłoszenie otwiera artysta doskonale znany katowickiej publiczności – Hudson Mohawke. Szkocko-amerykański producent odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu obecnego brzmienia muzyki elektronicznej i hiphopu, a także jest bardzo istotną postacią w historii Taurona. Dwukrotnie występował na katowickim festiwalu, notabene na samym początku kariery w 2009 roku oraz trzy lata później w… ducecie z Lunicem jako TNGHT! Wszyscy, którzy byli na tym występie wiedzą, że było to wydarzenie historyczne. Potem było już z górki – Mohawke robił bity dla Kanye oraz Drake’a. Teraz gwiazda wytwórni Warp powróci do Katowic ze świeżutkim materiałem z albumu Cry Sugar. Jego pokręcone brzmienie opiera się na neonowych barwach syntezatorów, ciężkich basach i mocnych bitach, którym towarzyszą kreskówkowe efekty dźwiękowe – bardzo zabawny i artystyczny crossover trapu, future bass i hiphopu.

Hudson Mohawke – Bicstan

Świeży styl zaprezentuje także Biig Piig, czyli jedna z aktualnie najgorętszych wokalistek w Wielkiej Brytanii. Artystka urodziła się w Irlandii, swoje młode lata spędziła w Hiszpanii, po czym przeprowadziła się z powrotem na Wyspy. Do dziś nagrywa piosenki w dwóch językach. Łączy w nich globalną mieszankę wpływów, na którą składają się hip-hop, R&B, muzyka taneczna i rozebrany do nagości soul. W styczniu 2023 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Bubblegum i właśnie ten materiał usłyszymy na koncercie w Katowicach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Biig Piig – In the Dark

Zupełnie odmienne brzmienia zaprezentuje Kerala Dust. Trio zbiera w spójną całość rozbieżne wpływy psychodelicznego rocka, bluesa i techno. Ich oryginalne utwory przywodzą na myśl klubowe remiksy nagrań hipisowskich klasyków. Występy zespołu na żywo przynoszą twórczą i zaskakującą reinterpretację materiału z płyt, w tym z wydanego w tym roku Violet Drive.

Kerala Dust – Moonbeam, Midnight, Howl

W ogłoszeniu nie brakuje również gwiazd techno. W czerwcową noc usłyszymy hybrid set w wykonaniu Acid Pauli – to klubowe alter ego artysty znanego z takich projektów jak Console oraz The Notwist. Jako wszechstronny muzyk czuje się równie dobrze podczas występów w klubach i na koncertach.

Acid Pauli at Garni Temple near Yerevan, Armenia for Cercle

Z kolei zadziorne brzmienia na styku techno, electro i IDM zaprezentuje Animistic Beliefs. To duet queer z Rotterdamu, który zdobył uznanie dzięki ociekającym energią występom na żywo. Za ich twórczością stoi idea animizmu, wywiedziona z rdzennych systemów wierzeń i zakładająca, że wszystkie przedmioty, stworzenia i miejsca mają swoją duchową esencję.

Animistic Beliefs – PARASITI (富人) ⚠️ Epilepsy Warning

Ostrą, punkową estetykę pielęgnuje także PVA, czyli kolejne trio z Londynu i kluczowi gracze na tamtejszej scenie indie. Pod koniec 2022 roku grupa opublikowała debiutancki album BLUSH, na którym łączy punkowy pazur z taneczną elektroniką i nowofalową muzykalnością. Spodziewajcie się potężnych wyładowań scenicznej energii.

PVA – Not (Big Thief cover – BBC Radio 1) (Session Video)

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 – bilety

Karnety dwudniowe na katowicki festiwal znajdziecie na stronie Biletomat.pl w cenie 349 zł, a także karnety 3-dniowe w cenie 439 zł. Uwaga! Od 8 marca do sprzedaży trafią jednodniowe karnety! Pamiętajcie, że to wciąż dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Już wkrótce poznamy kolejnych artystów każdej ze sen, którzy jak co roku staną w katowickiej Strefie Kultury. Zapowiada się fantastyczna edycja!

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →