The Prodigy zagrają na letnich festiwalach. Sprawdzamy szansę przyjazdu do Polski

Fot. The Prodigy / Facebook
News
The Prodigy

Kolejne letnie festiwale uzupełniają terminarz występów legendarnej brytyjskiej grupy The Prodigy. Sprawdzamy ewentualne szanse na ich występ w naszym kraju.

The Prodigy. Życie po stracie Keitha Flinta

Po tym, jak Liam Howlett i Maxim, czyli obecni członkowie The Prodigy, powrócili w tym roku do koncertowania przy okazji świętowania 25-lecia płyty The Fat of the Land, wielu fanów zastanawiało się, czy także w roku kolejnym będą mogli liczyć na występy swojej ukochanej kapeli. Ku uciesze wielbicieli grupy letnia trasa koncertowa w 2023 roku staje się faktem. Już za kilka miesięcy, w trakcie największych wydarzeń muzycznych, na starym kontynencie ponownie usłyszymy utwory definiujące brzmienie współczesnej muzyki elektronicznej.

The Prodigy
fot. via genreisdead.com

4 marca 2019 roku świat muzyki elektronicznej doznał ogromnej straty. Tego dnia życie odebrał sobie Keith Flint z kultowej grupy The Prodigy. Legendarny frontman był jednym z głównych powodów wyniesienia zespołu na szczyty popularności. Kilka miesięcy wcześniej zespół wydał swój ostatni album – No Tourists.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: The Prodigy oddali w Londynie hołd Keithowi Flintowi

Na krążku nie brakowało oldschoolowych brzmień z najlepszych czasów zespołu. Fani byli zachwyceni, artyści koncertowali po całym świecie. Niestety trasa została przerwana, a grupa postanowiła zawiesić działalność.

The Prodigy. Summer Tour 2023

Miesiąc temu The Prodigy potwierdzili irlandzką trasę w czerwcu 2023 rok. Zespół po raz pierwszy od śmierci Keitha Flinta wystąpi w Cork (28 czerwca), Dublinie (29 czerwca) i Belfaście (30 czerwca). W międzyczasie doszły kolejne daty i festiwale, na których zobaczymy brytyjski band. Festiwalowy marsz rozpoczną w Holandii na festiwalu Vestrock (2 czerwca) i Dauwpop Festival (3 czerwca). Kolejne potwierdzone występy to Nova Rock w Austrii (8 czerwca), Mad Cool w Madrycie (9 lipca) oraz Dreambeach w Almerii (9-13 sierpnia). Najważniejszym przystankiem wydaje się EXIT Festival. Na serbskim klasyku Howlett, Maxim, gitarzysta Robie Holliday i perkusista Leo Crabtree planują oddać hołd Flintowi za pomocą epickiego pokazu laserowego.

Jakie w tym szanse, że panowie w nadchodzące lato wystąpią na jednym z polskich festiwali? Upatrujemy ich głównie w Open’erze, który odbędzie się między 28 czerwca a 1 lipca. The Prodigy występowali w Gdyni w 2009 i 2015 roku – z pewnością nikt by się nie obraził na ich powrót po 8 latach. FEST Festival (9-13 sierpnia) i progresywny rozmach, z jakim mamy tam do czynienia, również daje na to nadzieję. ON AIR Festival (8-10 września) na lotnisku w Bemowie ma wszystkie karty, aby dopiąć taki booking. A może tak autorski koncert na jednym z polskich stadionów? Jesteśmy więcej niż pewni, że bilety w ilości +30 tysięcy rozeszłyby się jak ciepłe bułeczki.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →