The Prodigy oddali w Londynie hołd Keithowi Flintowi

Fot. Pitchfork.com
News
The Prodigy ponownie na scenie

„He's still-fucking-with us right now" - wykrzyczał do tłumu zgromadzonemu w O2 Academy Brixton Maxim z The Prodigy.

The Prodigy ponownie na scenie

The Prodigy występując na słynnym londyńskim koncertowym obiekcie podczas wykonywania przebojowego singla Firestarter z 1996 roku, wyświetliło na scenie laserowy zarys zmarłego wokalisty Keitha Flinta, który poruszał się w rytm muzyki. W tym czasie Maxim stał nieruchomo z rękami skrzyżowanymi za plecami na znak szacunku, po czym zwrócił się do publiczności ze słowami: „He’s still-fucking-with us right now”. Video z tego zdarzenia możecie zobaczyć poniżej:

The Prodigy – FIRESTARTER London Brixton Academy

The Prodigy zakończyło właśnie trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Ogłaszając swój powrót na żywo w marcu, zespół napisał w oświadczeniu:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie możemy się doczekać powrotu na scenę, aby ponownie zagrać nasze utwory dla wszystkich fanów, którzy nieustannie nas kochają. W tym roku wypadła 25. rocznica wydania naszego trzeciego albumu Fat Of The Land. Poczuliśmy, że to najwłaściwszy czas, abyśmy wstąpili na żywo i dostarczyli ludziom trochę dobrej zabawy.

W pięciogwiazdkowej (najwyżej punktowanej) recenzji ostatniego występu zespołu w Liverpoolu amerykański NME napisał:

Jednocząc ze sobą z pozoru niepasujący tłum raverów i metalowców, The Prodigy nie tylko powrócili do koncertowania, ale są tutaj, aby odzyskać swój tron.

25 lat od wydania kultowego krążka

Przypomnijmy, że w na początku lipca bieżącego roku, 25 lat po premierze wydawnictwa Fat Of The Land, zespół zdecydował się wypuścić rocznicowe, specjalne wydanie swojej najlepszej płyty na winylu oraz wydać świeżutki remiks kultowego singla Firestarter. Remiks przygotował Andy C, współzałożyciel RAM Records – pionierskiej wytwórni drum and bass. O jego dystrybucję zadbła label XL. Wersję Brytyjczyka możecie sprawdzić tutaj:

Firestarter (Andy C Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →