Odsłonięto mural z wizerunkiem Keitha Flinta

Fot. Metro
News
Keith Flint mural

Mural uwieczniający frontmana The Prodigy, został dzisiaj odsłonięty w Londynie z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom (World Suicide Prevention Day). Keith Flint zmarł 4 marca 2019 roku w wieku 49 lat, na skutek powieszenia się. Jednak dla rzeszy fanów jego głos pozostał wciąż żywy.

Twisted Firestarter zamilkł na zawsze

Nad powstaniem muralu czuwa festiwal Headstock, którego misją jest walka z pogarszającym się stanem zdrowia psychicznego we współczesnym społeczeństwie. Streetart stworzył Akse P19, którego prace można obejrzeć choćby na jego Instagramie. Artwork znajduje się przy Beechwood Road w Hackne, niedaleko miejsca, w którym The Prodigy zagrali swój pierwszy koncert (w Four Aces Club w 1990 roku). Został wzbogacony też o bezpośrednie namiary na infolinię powołaną w celu wspierania osób rozważających targnięcie się na własne życie.

Wywiad z Keithem Flintem (lata 90.)

Żeby móc zrealizować finał akcji, organizatorzy stworzyli dodatkowo zbiórkę na stronie Crowdfoundera. Udało się na ten  cel uzbierać  blisko 11 tys. GBP, choć początek zbiórki nie był imponujący.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Keith Flint

Fani żegnają Keitha Flinta na jego pogrzebie

Mural został stworzony z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom i odsłonięty 10 września 2021 r. Daty, która przypada zaledwie tydzień przed 52. urodzinami Keitha.

Rosnąca skala samobójstw w Wielkiej Brytanii

Fani The Prodigy zaraz po śmierci Keitha użyli w mediach społecznościowych hashtagu „Firestarter4Number1”.  Chcieli wynieść piosenkę Firestarter na pierwsze miejsce na brytyjskiej liście singli, jako znak szacunku dla Flinta i podniesienia świadomości samobójstw mężczyzn w Wielkiej Brytanii.

Nowe dane pokazują, że wskaźnik samobójstw w Wielkiej Brytanii osiągnął najwyższy poziom od 16 lat. Odnosząc się do 2018 roku, najwięcej odnotowano takich zgonów wśród mężczyzn, rośnie też liczba młodych kobiet, które targają się na swoje życie.

Jaka jest zatem ambicja festiwalu Headstock w świetle tych zatrważających faktów? Jak twierdzą jego twórcy, chodzi o wykorzystanie mocy muzyki do zmiany rozmowy na temat zdrowia psychicznego. Jednocześnie, ekipa festiwalowa zbiera fundusze na projekty i usługi medyczne. Ma to pomóc ludziom ze wszystkich szczebli hierarchii społecznej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →