The Prodigy wracają na scenę! Zespół zapowiedział pierwsze przyszłoroczne koncerty

fot. Loudwire.com
News
The Prodigy ponownie na scenie

Grupa The Prodigy ogłosiła trzy występy, które odbędą się w czerwcu 2023 roku. Gdzie będzie można zobaczyć kultowy zespół?

The Prodigy ponownie na scenie

Po tym, jak Liam Howlett i Maxim, czyli obecni członkowie The Prodigy, powrócili w tym roku do koncertowania przy okazji świętowania 25-lecia płyty The Fat of the Land (zdecydowanie najpopularniejszego albumu Brytyjczyków), wielu fanów zastanawiało się, czy także w roku kolejnym będą mogli liczyć na występy swojej ukochanej kapeli. Dziś już wiemy, że na pewno się tak stanie. The Prodigy potwierdzili właśnie irlandzką trasę w czerwcu 2023 rok. Zespół po raz pierwszy od śmierci Keitha Flinta wystąpi w Cork (28 czerwca), Dublinie (29 czerwca) i Belfaście (30 czerwca).

Będą to duże plenerowe koncerty, w czasie których do Howletta i Maxima dołączą wieloletni muzycy współpracujący z zespołem – mowa o gitarzyście Robie Holliday’u i perkusiście Leo Crabtree.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zawsze mówiliśmy, że tak długo, jak ludzie chcą nas zobaczyć, będziemy tam dla nich, aby grać nasze utwory na żywo z pełną mocą

– napisał w mediach społecznościowych Liam Howlett.

fot. Materiały promocyjne

Obecnie zespół powrócił do studia, gdzie pracuje nad nową muzyką. Premiery najnowszego albumu The Prodigy możemy spodziewać się według pogłosek również w przyszłym roku.

The Fat of the Land  – 25 lat kultowego albumu

Wydany dokładnie ćwierć wieku temu The Fat of the Land jest trzecim albumem zespołu i tym, który uczynił ze swoich autorów znanych artystów reprezentujących scenę elektroniczną. W tamtym czasie grupę stawiano na jednej półce z takimi wielkimi wykonawcami jak The Chemical Brothers i Fat Boy Slim.

Album sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie, z czego 2,6 miliona w Stanach Zjednoczonych (tam krążek znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard 200). Dwa single z płyty – Firestarter Breathe – stały się hitami nr 1 w ojczystym kraju grupy i były wówczas niezwykle często puszczane na MTV. Ostatnim albumem The Prodigy jest No Tourists z 2018 roku. Zespół przygotowuje się też do wydania nowej płyty, ale nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tego wydawnictwa.  

The Prodigy – BreathePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →