Gratka dla fanów The Prodigy – własności Flinta na aukcji

News Muzyka
keith flint the prodigy

Nagrody muzyczne The Prodigy, kolekcja nagrań, projekty solowe Keitha, szpule studyjne i wiele innych ciekawostek jak na przykład… kolczyk z nosa wokalisty. Wszystkie te rzeczy będzie można wylicytować już w przyszłym miesiącu. Sprawdź, jak to zrobić.

The Prodigy od 30 lat na scenie

Już 7 listopada w Cambridge na aukcję trafią przedmioty należące niegdyś do wokalisty, znanego na całym świecie zespołu The Prodigy.

Keith Flint, bo o nim mowa, to tancerz i wokalista znany chyba wszystkim fanom muzyki, nie tylko elektronicznej. Popularność zawdzięcza nie tylko talentowi do jej tworzenia, ale także charakterystycznemu wizerunkowi scenicznemu, którego nie da się pomylić z żadnym innym.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

The Prodigy, którego Keith był frontmanem, to zespół tworzący muzykę od wczesnych lat 90. Nie sposób mówić tu o gatunku muzycznym, który reprezentują, wpychać ich twórczość w zamknięte i określone ramy. Energetyczna muzyka zespołu, ocierająca się o techno i rave, czerpiąca z hardcore i industrial, przyprawiona szczyptą czysto punkowej ekspresji, od trzydziestu lat skrzętnie wymyka się wszelkiej kategoryzacji.

The Prodigy – Firestarter 

The Prodigy – dzika energia i ponadczasowe hity

Maxim Reality oraz Keith Flint, czyli frontmani grupy The Prodigy, stworzyli tak niesamowity duet, że w trakcie występów na żywo, wylewająca się ze sceny ogromna fala czystej, niezahamowanej i dzikiej energii, przenosiła uczestników koncertów w zupełnie inny wymiar.

Keith Flint The Prodigy

The Prodigy – imponujący muzyczny dorobek

Grupa wydała siedem albumów studyjnych, jeden album koncertowy, jeden album kompilacyjny, trzydzieści singli i dwadzieścia osiem teledysków. Ich utwory, takie jak Smack My Bitch Up, Firestarter, Breathe czy Out Of Space do dziś rozbrzmiewają z głośników na całym świecie, z zaskakującą wręcz świeżością.

The Prodigy na festiwalu Rock Am Ring 2009, zobacz koncert

The Prodigy – Omen

The Prodigy – tragiczna śmierć frontmana Keitha Flinta

Niestety w marcu bieżącego roku świat obiegła smutna wiadomość o tragicznej śmierci Keitha – niespełna pięćdziesięcioletniego wokalisty. Jego ciało znaleziono w domu w Essex i choć początkowo przyczyny śmierci pozostawały niejasne, finalnie ujawniono, że było to samobójstwo. Keith był gwiazdą światowego formatu, a jednak ciągle czuł się samotny, co doprowadziło go do momentu, w którym nie widział już odwrotu.

Keith Flint

The Prodigy – aukcja dla kolekcjonerów

Keith Flint tragicznie odchodząc z tego świata, niestety nie zabrał ze sobą długów, które czekają na uregulowanie. Dlatego właśnie zorganizowano aukcję należących do wokalisty przedmiotów, a pieniądze z ich sprzedaży posłużą na spłatę wierzytelności.

Wziąwszy pod uwagę historię zespołu, wystawione do sprzedaży przedmioty z każdym rokiem będą potencjalnie zyskiwały na wartości. Kolczyk z nosa może niekoniecznie, ale któż nie chciałby mieć w swojej kolekcji słynnych pasów biodrowych, strojów scenicznych czy prywatnej kolekcji płyt Flinta?

Licytacja odbędzie się w Cheffins, Cambridge 7 listopada o godzinie 18.00. Jeszcze zdążycie!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również