THE CINEMATIC ORCHESTRA live!!!

News

Po raz pierwszy w Polsce!!! The Cinematic Orchestra to czołowi przedstawiciele nu-jazzu, jedna z gwiazd wytwórni Ninja Tune, w swoich dokonaniach perfekcyjnie łączący  ambientowy klimat z jazzowym feelingiem, przywołując echa muzyki ze startych filmów. The Cinematic Orchestra zagrają 29 listopada w Poznaniu (Stary Browar / ATRIUM , g. 22:00) oraz 30 listopada w Warszawie (Palladium, g. 20:00).

—————
29 listopada 2006 Poznań / Atrium Stary Browar
ul. Półwiejska 42, godz. 22.00
30 listopada 2006 Warszawa / Palladium
 ul. Złota 7/9, godz. 20.00

Bilety Poznań:
do 19.11 – 50 zł,
od 20.11 – 60 zł
Bilety Warszawa:
do 19.11 55 zł,
od 20.11. 65 zł

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Punkty sprzedaży w Poznaniu:
CIM ul. Ratajczaka 44, Punkt Informacyjny – Stary Browar, e24 – Stary Browar ul .Półwiejska 42, www.sqklub.pl
Sprzedaż ogólnopolska: sieć Ticketpro www.ticketpro.pl

Punkty sprzedaży w Warszawie:

Shortcut Traffic Club, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów, Wola Park, Reduta.

Imprezę wspiera The British Council w ramach projektu Soundbites, New Music from Britain
—————

Twórcą i założycielem projektu jest Jason Swinscoe – dj, kompozytor i producent, niegdyś leader jazzowo-punkowej grupy Crabladder. Przez długi czas Jason związany był na stałe z Ninja Tune, gdzie odpowiedzialny był za poszukiwanie nowych talentów i repertuar całej wytwórni,. Blisko współpracował m.in. z Coldcutem, Herbaliserem, DJ Foodem czy Mr. Scruffem.  

The Cinematic Orchestra zadebiutowali w 1999 roku, albumem „Motion”, wydanym przez Ninja Tune. Płyta zwróciła uwagę krytyków, którzy zachwycali się niezwykłym i bardzo naturalnym połączeniem jazzowej tradycji z nowoczesnością. Wielki orędownikiem twórczości The Cinematic Orchestra stał się Gilles Peterson, który nie tylko często prezentuje ich muzykę w swoich audycjach, ale również zamieszcza ich kompozycje na swoich licznych kompilacjach. Słuchacze jego kultowej audycji na BBC Radio 1 przyznali albumowi „Motion” tytuł płyty roku! Kolejnym wielkim wyróżnieniem w 1999 roku był dla The Cinematic Orchestra występ podczas ceremonii wręczenia nagrody za całokształt dorobku filmowego Stanley’owi Kubrickowi, przyznawanej przez amerykański związek reżyserów- Directors Guild.

W 2002r. ukazuje się drugi album  pt. „Every Day”. Na płycie Cinematic po raz pierwszy pojawiają się wokaliści: amerykańska gwiazda soul – Fontella Bass („All That You Give”, „Evolution”) oraz raper Roots Manuva („All Things To All Man”). Sukces obu albumów zaowocował licznymi propozycjami koncertów na całym świecie, zarówno w klubach jak i na prestiżowych festiwalach: w Montreux, Cannes czy na hiszpańskim Sonarze.

Duża część materiału na kolejny album “Man With A Movie Camera”, powstała na zamówienie festiwalu filmowego w Porto, jako ilustracja dźwiękowa do niemego rosyjskiego filmu “Człowiek z kamerą” z 1929r. Całość została wykonana na żywo podczas galowej projekcji filmu. Sukces całego przedsięwzięcia, jak też skomponowany przez Jasona Swinscoe materiał zachęcił Ninja Tune do wydania w 2003 roku płyty “Man With A Movie Camera”. Po premierze albumu rozpoczęła się trasa koncertowa, podczas której zespół wykonywał na żywo muzykę do projekcji filmu. Występ w Jazz Cafe w Londynie został zarejestrowany i wydany w postaci płyty DVD – „Man With A Movie Camera”.

www.cinematicorchestra.com

Dyskografia:

1999 Motion
2000 Remixes 1998-2000
2002 Every Day
2003 Man With A Movie Camera

„all that you give”

„evolution”

live z Montreux Jazz Festival
http://video.google.pl/videoplay?docid=-2393982327559856842&…

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →