Tauron Nowa Muzyka 2023 – ogłoszenie koncertu otwarcia

fot. materiały prasowe
Festiwale News Zapowiedzi
Max Cooper

Dzień dobry! Dziś mamy Mikołajki – w tym szczególnym dniu ekipa MoreMusic Agency, czyli organizatorzy katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, przychodzi z ogłoszeniem koncertu otwarcia przyszłorocznej edycji festiwalu.

Na otwarcie Taurona 2023 audiowizualne show Maxa Coopera!

Koncert otwarcia 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice w przestrzeni NOSPR-u będzie wydarzeniem absolutnie wyjątkowym – pełnym bogactw doznań wizualnych i dźwiękowych multimedialnego artysta techno, który zaciera granice między sztuką, muzyką, filmem i technologią – Maxa Coopera!

Max Cooper – Everything (Official video by Nick Cobby)

Nie jest tajemnicą, że wszechstronne podejście do muzyki przez brytyjskiego artystę bierze się z jego naukowych korzeni – jest on bowiem doktorem genetyki. Początki kariery Maxa Coopera sięgają czasów, gdy łączył studiowanie nauk ścisłych z pierwszymi występami w roli DJ-a techno. Od tamtego czasu, dzięki szerokiemu wachlarzowi zainteresowań twórczych, Cooper stale rozwija autorskie podejście do sztuki. Jego multimedialne występy na żywo równie dobrze pasują do psychodelicznych wydarzeń organizowanych na środku pustyni, jak i do wymuskanych sal koncertowych. Artysta wyłamuje się ze schematów i konwencjonalnych formatów. Jego twórczość porusza się na styku najnowocześniejszych technologii, produkcji muzycznej oraz sztuki cyfrowej – jeśli mielibyśmy określić go w szufladce gatunkowej, to zapewne byłby to IDM. W tym roku artysta wydał Unspoken Words – wyjątkowy album wzbogacony fantastycznymi teledyskami różnych artystów wizualnych, między innymi Martina Krzywinskiego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Max Cooper – Ascent (Official video by Martin Krzywinski)

Połączenie audiowizualnego show z potęgą abstrakcji pozwala publiczności całkowicie zanurzyć się w wizji i koncepcji autora – za każdym razem imponuje instalacjami świetlnymi i wizualizacjami. Fanów otacza potężna przestrzeń dźwiękowa, dobiegającą z każdej strony za sprawą wykorzystania technologii dźwięku immersyjnego. Jest to pełne emocji, interdyscyplinarne doświadczenie, które przypomina obcowanie z nową rzeczywistością. Nie inaczej będzie podczas koncertu otwarcia Tauron Nowa Muzyka 2023, gdzie oprócz wrażeń słuchowych spotęgowane będą również doświadczenia wzrokowe. W Sali Koncertowej NOSPR staną dodatkowe ekrany i projektory oraz instalacje świetlne przygotowane specjalnie na ten występ.

Max Cooper – Solace In Structure (Official video by Donato Sansone)

Tauron Nowa Muzyka 2023 – bilety

Już 8 czerwca 2023 roku unikalne show Maxa Coopera będzie można podziwiać w zjawiskowej przestrzeni NOSPR. Bilety jednodniowe na koncert otwarcia trafiły właśnie do sprzedaży – pamiętajcie, że ich liczba jest ograniczona, dlatego warto pospieszyć się z decyzją o zakupie! Zarówno karnety 2-dniowe w cenie 299 PLN, jak i karnety 3-dniowe w cenie 389 zł pozostają w sprzedaży. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)

Pamiętajcie, że to wciąż dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Już wkrótce poznamy kolejnych artystów każdej ze sen, które jak co roku staną w katowickiej Strefie Kultury. Zapowiada się fantastyczna edycja!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →