Tauron Nowa Muzyka 2023 – drugie ogłoszenie

fot. Talaboman / Facebook
Festiwale Zapowiedzi
talaboman

Dzień dobry! Ekipa MoreMusic Agency, organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, ogłosili dziś listę kolejnych artystów, którzy w przyszłym roku wystąpią w katowickiej Strefie Kultury. Jak zwykle jest eklektycznie.

Tauron Nowa Muzyka 2023 – czterech artystów dołącza do programu

Na kolejnym Tauronie nie może zabraknąć najbardziej jakościowych zjawisk ze sceny muzyki elektronicznej. Drugie ogłoszenie otwiera niemiecki producent Hendrik Weber, popularnie znany pod aliasem Pantha Du Prince, którego słodko-gorzkie techno równie dobrze sprawdza się na parkietach, co w salach koncertowych. Warto wspomnieć, że inspirują go klasyki shoegaze’u: My Bloody Valentine czy Slowdive, oraz psychodeliczny rock.

Pantha Du Prince – Saturn Strobe

Wystąpi także jeden z najczęściej słuchanych w mediach streamingowych żyjących pianistów na świecie. Holender Joep Beving łączy image drwala (brodaty artysta mierzy ponad 2 metry wzrostu!) z delikatnymi melodiami. Jego występ będzie wzbogacony o wyjątkowe instalacje świetlne Borisa Acketema.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Joep Beving – Ab Ovo

Do Katowic zawita również największa gwiazda współczesnego queerowego rapu – Mykki Blanco. Raperka nagina znaczenie płci oraz słynie z ekstrawaganckich i szalonych występów na żywo, o czym mogła przekonać się katowicka publiczność kilka lat temu podczas OFF Festivalu. Amerykańska artystka w swojej eksperymentalnym podejściu do muzyki przeciera wywrotową ścieżkę w hip-hopie – gatunku historycznie uwikłanym w problemy mizoginii, homofobii i transfobii.

Mykki Blanco – Carry On (ft. Jónsi)

Drugie ogłoszenie programu przyszłorocznego Taurona zamyka wspólny projekt twórcy legendarnego albumu fin Johna Talabota, a także szwedzkiego producenta Axela Bomana – duet Talaboman. Współpracę tych zasłużonych producentów house wyróżnia bujna wyobraźnia, pełna wpływów afrykańskich rytmów, disco i ambientu.

Talaboman – Loser’s Hymn

Z pewnością będą to niezapomniane występy, a przecież to wciąż dopiero początek odsłaniania programu 18. edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Organizatorzy zapowiadają, że już wkrótce poznamy gwiazdę koncertu otwarcia, a także kolejnych artystów każdej ze scen festiwalu. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja gwarantowane!

Koniecznie sprawdźcie naszą relację: „Dzika, brudna energia” – Tauron Nowa Muzyka 2022

Tauron Nowa Muzyka 2023 – bilety

Pierwsza pula karnetów dwudniowych na przyszłoroczną edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka została już wyprzedana. Na stronie Biletomat jest druga pula biletów w cenie 249 zł. Nie zwlekajcie z zakupem, ponieważ od 1 grudnia ceny wejściówek pójdą w górę.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →