Tauron Nowa Muzyka 2023: pierwsze ogłoszenie

fot. Katja Ruge/Eastgate
Festiwale Zapowiedzi
tangerine dream

Dzień dobry! Mamy już końcówkę października – to dobry moment, aby zaplanować sobie przyszłe lato. Z pomocą przychodzi MoreMusic Agency, organizatorzy jednego z naszych ulubionych letnich festiwali – Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Wyjątkowa, bo 18. edycja festiwalu odkrywa właśnie swoje pierwsze karty. Zobaczmy, kto wystąpi.

Tauron Nowa Muzyka 2023 – klasyki ambientu

Na pierwszy rzut oka nasza uwaga skupia się wokół bardzo ważnych projektów w historii muzyki ambientalnej. Bez wątpienia za najmocniejszy punkt pierwszego ogłoszenia możemy uznać Tangerine Dream. Założona przez Edgara Froese’a w 1967 roku grupa jest jedną z najważniejszych i wciąż najdłużej funkcjonujących grup elektronicznych w historii. Ich charakterystyczny styl tworzenia długich, melodyjnych kompozycji określa się mianem szkoły berlińskiej lub kosmicznej muzyki. Najważniejszym albumem w bogatej dyskografii zespołu (wypuścili ponad 100 albumów studyjnych oraz ponad 60 ścieżek dźwiękowych do filmów) była wydana w 1974 roku Phaedra, która stała się kamieniem milowym w historii muzyki elektronicznej. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie na przestrzeni lat, a Edgar Froese pozostał jedynym stałym członkiem, aż do śmierci w 2015 roku. Od tamtego momentu trzon grupy tworzą Thorsten Quaeschning, Hoshiko Yamane, Paul Frick oraz Ulrich Schnauss. Ostatnie dwa albumy, Quantum Gate oraz Raum, są oparte na muzycznych szkicach i pomysłach Froese’a.

Tangerine Dream – Raum [Single Edit]

William Basinski jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli minimalizmu w muzyce. Jego proste, długie, ale zarazem niebywale wciągające i głębokie ambientalne pejzaże dźwiękowe wraz z popularyzacją streamingu stały się bardzo popularne, pomimo mało komercyjnego, awangardowego charakteru materiału. Artysta gościł już na katowickim festiwalu w 2017 roku, gdzie jego muzyka z The Disintegration Loops grana przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia była pięknym zwieńczeniem tamtej edycji wydarzenia. Podczas przyszłorocznej edycji festiwalu Basinski również zagra w murach monumentalnego budynku NOSPR-u, gdzie podczas regularnego festiwalu będzie się mieścić scena specjalnie dla słuchaczy, którzy będą chcieli odpocząć od klubowych brzmień.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W przyszłym roku w trakcie głównych dni festiwalowych (piątek-sobota) będziemy mogli wejść do NOSPR nie tylko na sale kameralne, ale także na dużą sale koncertowa tam odbędzie się dzisiaj ogłoszony koncert Williama Basinskiego – potwierdził nam Adam Godziek, organizator festiwalu

William Basinski – For David Robert Jones

Tauron Nowa Muzyka 2023 – nowe twarze i nie tylko!

Katowicki festiwal Tauron Nowa Muzyka to nie tylko znane akty, ale przede wszystkim nowe twarze, debiuty i nowa, nieznana publiczności muzyka. W przyszłym roku w Strefie Kultury usłyszymy amerykańskiego rapera Billy’ego Woodsa, znanego reprezentanta oficyny Ninja Tune, który przyjedzie do Katowic z nowym materiałem; ROMARE oraz brytyjskiego tubistę Theona Crossa.

Romare Boiler Room Amsterdam DJ Set

Kilka tygodni temu wspominaliśmy Wam o przebudowie mieszczącego się na terenie festiwalu parkingu w katowickiej Strefie Kuktury. Wobec tego zapytaliśmy się organizatora o aranżację terenu festiwalowego na kolejną edycję:

Teren festiwalu w większość pozostaje ten sam – wydarzenie, będzie miało miejsce na terenie trzech instytucji; w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, budynku NOSPR-u, a także Muzeum Śląskiego. Wokół budynku NOSPR będzie zlokalizowane tzw. miasteczko festiwalowe z gastronomia oraz innymi aktywnościami, miejscami do siedzenia, leżenia itd. W większym stopniu wykorzystana będzie przestrzeń na terenie starego i nowego Muzeum Śląskiego m.in. zmieniamy lokalizacje, wielkość oraz aranżacje dawnej Carbon Stage. W MCK będą zlokalizowane dwie sceny (main stage i MMAhall), czyli tak jak w najlepszym momencie przed pandemia – powiedział nam Adam Godziek, organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Tauron Nowa Muzyka 2023 – bilety

Pierwsza pula karnetów dwudniowych na przyszłoroczną edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka została już wyprzedana. Na stronie Biletomat pojawiła się właśnie druga pula biletów w cenie 249 zł. Nie zwlekajcie z zakupem!

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)

Bilety na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023

Biletomat.pl
249 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →