Szykuje się płyta roku? Mount Kimbie prezentują trzy kolejne sztos-produkcje

fot. materiały prasowe
News
Mount Kimbie

Na 4 listopada zaplanowane jest długo wyczekiwane podwójne wydawnictwo angielskiego duetu Mount Kimbie. Znana z wirtuozerskiej muzyki elektronicznej formacja dzieli się z nami przedpremierowo trzema produkcjami z nadchodzącego krążka MK 3.5: Die Cuts | City Planning. Słuchamy!

Mount Kimbie. Elektronika najwyższych lotów

Mount Kimbie to duet, który tworzą Dominic Maker i Kai Campos. Artyści, których mieszanka nowofalowej elektroniki i połamanych rytmów została określona jako „post-dubstep”, już 4 listopada wypuszczą dwupłytowe wydawnictwo MK 3.5 : Die Cuts | City Planning. MK 3.5 to pierwsze wydawnictwo Mount Kimbie od czasu zeszłorocznego Black Stone/Blue Liquid oraz ich DJ-Kicks z 2018 roku. Ostatni album, Love What Survives, ukazał się dość dawno, bo w 2017 roku. Najnowsze płyty znalazły swój dom w legendarnej oficynie Warp. Wytwórnię uznaje się za mekkę najlepszej elektroniki na świecie. Tutaj triumf święciły nagrania takich artystów, jak LFO, Autechre, Hudson Mohawke, Aphex Twin czy Speedy J.

Mount Kimbie
Mount Kimbie / fot. materiały prasowe

Mount Kimbie przez ostatnie dwa lata pracowali nad muzyką w pojedynkę w studiach zlokalizowanych w Londynie i Los Angeles. Nadchodząca płyta jest zbiorem kooperacji i solowych produkcji, jakie powstały w tym czasie. City Planning jest zbiorem solowych produkcji wyprodukowanych przez Kaia. Płyta zawiera klubowe nagrania i dużo improwizowanych brzmień, z których w końcu słynie angielskie duo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Die Cuts to z kolei kolaż utworów wyprodukowanych przez Doma. Na płycie pojawiają się jego bliscy przyjaciele i współpracownicy z Los Angeles. Do krążka swoje trzy grosze dorzucili m.in. Danny Brown, KeiyaA, Wiki, Liv.e, James Blake, Nomi, Choker, Slowthai, Reggie czy Kučka.

Dzielenie się trzema utworami z naszej zbliżającej się płyty jest szalone. Tak naprawdę nie możemy się w końcu doczekać, kiedy będziecie mogli wysłuchać wszystkich nowo powstałych kompozycji. Płyty powinniśmy odtwarzać w całości, nic się nie zmienia w kontekście naszych albumów

– Mount Kimbie.

MK 3.5: Die Cuts | City Planning – tracklista

Die Cuts
01. dvd (feat. choker)
02. in your eyes (feat. slowthai & danny brown)
03. f1 racer (feat. kučka)
04. heat on, lips on
05. end of the road (feat. reggie)
06. somehow she’s still here (feat. james blake)
07. kissing (feat. slowthai)
08. say that (feat. nomi)
09. need u tonight
10. if and when (feat. wiki)
11. tender hearts meet the sky (feat. keiyaa)
12. a deities encore (feat. liv.e)

City Planning
01. Q
02. Quartz
03. Transit Map (Flattened)
04. Satellite 7
05. Satellite 9
06. Satellite 6 (Corrupted)
07. Zone 3 (City Limits)
08. Zone 2 (Last Connection)
09. Zone 1 (24 Hours)
10. Industry
11. Human VoicesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →