Gigantyczne bombki Mount Kimbie zaatakowały Londyn

fot. NTS live
News
Mount Kimbie nie pocieszyli się długo swoją instalacją

Silny wiatr spowodował, że cztery ogromne bombki z instalacji artystycznej przygotowanej przez Kaia Camposa z Mount Kimbie spadły na ulice stolicy Anglii.

Mount Kimbie nie pocieszyli się długo swoją instalacją

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek w Wielkiej Brytanii. Instalacja świąteczna usytuowana w samym centrum Londynu i zamówiona przez Kaia Camposa z Mount Kimbie rozpadła się wskutek szalejącego na Wyspach wiatru. Gigantyczne kule zaczęły toczyć się ulicami Tottenham Court Road, powodując popłoch wśród kierowców i pieszych.

Pierwotnie instalacja miała pozostać na St. Giles Square przez tydzień i zbiec się z premierą nowego podwójnego albumu brytyjskiego duetu, który ukaże się w ten piątek. W następstwie incydentu Campos podzielił się oświadczeniem na Instagramie, w którym stwierdził, że jest „załamany całą sytuacją”. W Wielkiej Brytanii porywy wiatru przekraczają obecnie 100 km/h. Oprócz silnego wiatru Brytyjczycy mierzą się również z intensywnymi ulewami. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Elektronika najwyższych lotów

Mount Kimbie to duet, który tworzą Dominic Maker i Kai Campos. Artyści, których mieszanka nowofalowej elektroniki i połamanych rytmów została określona jako „postdubstep”, już 4 listopada wypuszczą dwupłytowe wydawnictwo MK 3.5 : Die Cuts | City PlanningMK 3.5 to pierwsze wydawnictwo Mount Kimbie od czasu zeszłorocznego Black Stone/Blue Liquid oraz ich DJ-Kicks z 2018 roku. Ostatni album, Love What Survives, ukazał się dość dawno, bo w 2017 roku. 

Ostatnio duet zaprezentował trzy kolejne produkcje zapowiadające krążek: F1 Racer, Locked In, Zone 1.

Dzielenie się trzema utworami z naszej zbliżającej się płyty jest szalone. Tak naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy będziecie mogli wysłuchać wszystkich nowo powstałych kompozycji. Płyty powinniśmy odtwarzać w całości, nic się nie zmienia w kontekście naszych albumów, nadal tworzą one spójną całość i spójną historię. Dlatego prosimy, poświećcie swój czas i przekonajcie się, jakie emocje wzbudzi wśród was nasza muzyka

– Mount Kimbie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →