Subiektywne podsumowanie roku 2020: Monster

Artykuł
Podsumowanie roku 2020 od Monster

Prócz podsumowań, w których stworzenie zaangażowaliśmy społeczności skupione wokół danych gatunków, postanowiliśmy zapytać o highlighty mijającego roku kilka barwnych postaci lokalnej sceny. Przed Wami Monster i jej zestawienie topów roku 2020.

To był bardzo dobry rok dla Monster. Poznańska didżejka została doceniona m.in. przez takie tytuły jak Mixmag czy Resident Advisor. Zaliczyła także występ w cyklu HÖR Berlin. Te sukcesy cieszą, gdyż Monster to jedna z najbardziej utalentowanych didżejek na polskiej scenie od lat pracuje na swoją powszechnie uznaną dziś markę. Monster to reprezentantka kolektywu Oramics, rezydentka w poznańskim Projekt LAB, i artystka, która troszczy się o pozycję kobiet, osób niebinarnych i środowiska LGBTQ+ na rodzimej scenie klubowej.

Prócz sukcesów, Monster znalazła, by pilnie śledzić lokalną i światową scenę. Sprawdźcie, kto i co zaskrabiło sobie jej przychylność!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

ŚWIAT #1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

Complex Contrast V​/​A (Ying Yang Label)

W ostatnich latach na czoło najlepszych wydawnictw wysuwają się coraz częściej składanki i dla mnie kompilacja nowo-powstałego labelu Ying Yang z Dublina rozbiła bank. Dzięki niej poznałam świetnych nowych artystów takich jak Kessler czy FEM, znalazły się tam również utwory od znanych mi wcześniej zawodowców: SAAH i VIGILE oraz mnóstwo bardzo różnorodnej muzyki, od breaków poprzez electro aż po szybkie techno.

ŚWIAT #2 Utwór roku

JASSS – Turbo Ole

Uważam, że naprawdę wielkie nieszczęście spotkało JASSS, że akurat zaplanowała wydanie tego utworu w tak felernym roku. To był murowany hit festiwalowy, utwór doskonały pod każdym względem, ogromna emocjonalna bomba, miejmy nadzieję, że nikt nie będzie się jej wstydził grać w przyszłym – miejmy nadzieję zdrowszym – sezonie.

ŚWIAT #3 Wydarzenie roku (koncert, zjawisko, wydarzenie online, itd.

HÖR BERLIN: Cryptofauna / September 28

Nie udało mi się wyjechać w tym roku na żadne wydarzenie zagranicą, więc pozostały streamy, które i tak rzadko oglądam, najczęściej przeklikuję i wyłączam. Zupełnie co innego wydarzyło się, gdy rzuciłam okiem na set nieznanej mi wcześniej Crytptofauny. Pochodząca z Hamburga DJka zachwyciła mnie swoją selekcją oscylującą wokół old-schoolowych trance’owych i progresywnych brzmień. Oglądałam ten set wiele razy i za każdym razem powodował on szeroki uśmiech na mojej twarzy

ŚWIAT #4 Postać roku

Angel D’Lite

Jest to postać cały czas dość mało znana, chociaż ja zachwycałam się jej setami już dwa lata temu. W tym roku wydała wspaniałą EPkę Dolphins Have Sex For Pleasure i nagrała kolejny świetny miks dla hue&saturation. Trzymam kciuki, aby jej gwiazda świeciła coraz jaśniej.

ŚWIAT #5 Odkrycie roku

Otik

Mój ulubiony producent roku, wydał cudowne EPki What More Would It Show, Amor/Seasonal FX czy Zero-Sum Game. Wszystko na totalnie topowym poziomie, gość reprezentuje najświeższe i najciekawsze brzmienie wychodzące obecnie z UK.

POLSKA #1 Wydawnictwo roku (płyta/EPka)

WE ROB RAVE 5

Produkcje PZG i Dubsknit to jest absolutne mistrzostwo świata, setki dobrze znanych sampli posklejanych w najbardziej szalone produkcje o niezwykle wysokim ładunku energetycznym. To właśnie oznacza rave.

POLSKA #2 Utwór roku

Penera – Odwyk

Nie wiem czym oni oddychają na tym Śląsku (węglem? koronawirusem?), ale kolejny mój polski wybór to również chłopaki ze Śląska. Penerski Odwyk to świetny amenowy breakbeat z gangsterską melodią, który wjeżdża w parkiet jak nóż w masło.

POLSKA #3 Wydarzenie roku (koncert, zjawisko, wydarzenie online, itd.)

Oramics: Solid Blake @ Projekt LAB

Jedno z niewielu wydarzeń, które zdążyły się odbyć w tym przeklętym roku. Szczególnie zapadł mi w pamięci spontaniczny B2B Solid Blake z Impaktem z Technokracji, który pierwotnie miał grać solo po headlinerce. Ten set to był doskonały dowód na to, że gdy weźmiesz dwójkę doświadczonych DJs, którzy nigdy wcześniej nie widzieli się na oczy, potrafią oni zagrać coś totalnie magicznego i szalonego z taką frajdą, jakby grali pierwszy raz w życiu.

POLSKA #4 Postać roku

Daisy Cutter

Ciągle nowa postać na polskiej scenie, jednak w tym roku jednoznacznie udowodniła, że nigdzie się nie wybiera i prezentuje coraz lepsze sety i audycje w Radio Kapitał. Jestem wielką fanką jej selekcji i bardzo doceniam skill, ciągle czekam na nasz B2B, który – wiadomo dlaczego – został odwołany.

POLSKA #5 Odkrycie roku

Naked Relaxing

Mój kolega rezydent w klubie Projekt LAB. Nie dość, że jest świetnym DJem, który prezentuje bardzo szeroki zakres gatunkowy i wyborne umiejętności, ma również super energię podczas grania, a poza tym produkuje wyśmienite utwory i bardzo dobrze rokuje na przyszłość.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →