Sigur Ros w sierpniu w Warszawie.

News

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zespołu Sigur Ros. Znana jest już lokalizacja jedynego koncertu zespołu w naszym kraju. Odbędzie się on 20 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła.

Bilety można nabywać już od 5 maja. Więcej informacji na temat biletów na stronie www.go-ahead.pl
 
SIGUR ROS
20.08 20:00
Stodoła / Warszawa

SIGUR ROS – Grupa została założona w sierpniu 1994 roku w Reykjavíku, stolicy Islandii, przez Jóna Þór Birgissona (gitara i wokal), Georga Hólma (gitara basowa) i Ágústa Ævara Gunnarssona (perkusja).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nazwa „Sigur Rós” (pol. „Róża zwycięstwa”) pochodzi od imienia siostry jednego z członków zespołu, która urodziła się w tym samym dniu, w którym powstał zespół (jedyna różnica polega na tym, że nazwę zespołu pisze się oddzielnie, a imię razem: „Sigurós”). Niedługo potem, zespół wygrał kontrakt z lokalną wytwórnią Smekkleysa, w której wydali swój pierwszy album Von („Nadzieja”) w 1997 oraz, rok później, kolekcję remiksów Von brigði.

Nazwa drugiego albumu jest grą słów: „vonbrigði” znaczy po islandzku „rozczarowanie”, a „von brigði” można przetłumaczyć jako „zmiana nadziei”. W 1998 do zespołu dołączył Kjartan Sveinsson, grający na keyboardzie. Jest on jedynym członkiem grupy legitymującym się formalnym wykształceniem muzycznym.

Powstała w nowym składzie płyta Ágætis byrjun (1999; „Dobry początek”) odniosła sukces przynosząc zespołowi międzynarodową sławę. W Islandii osiągnęła status platynowej płyty. Popularność Sigur Rós wzrosła, a sam zespół grał m.in. z Radiohead. Utwory zespołu pojawiały się w ścieżce dźwiękowej filmów i seriali telewizyjnych, np. „Vanilla Sky” czy „Queer as Folk” i „CSI”.

Po sukcesie płyty pierwszy perkusista zespołu Ágúst Ævar Gunnarsson odszedł z zespołu, by zająć się grafiką, zastąpił go Orri Páll Dýrason. W 2002 ukazała się płyta ( ), a we wrześniu 2005 roku LP – Takk… (Dziękuje). W 2007 roku ukazało się dwupłytowe EP Sigur Rós, zawierające płytę studyjną Hvarf, oraz Heim – akustyczne nagrania zarejestrowane na żywo podczas trasy koncertowej zespołu.
 
Skład
Jon Þor Birgisson – gitara elektryczna / wokal
Georg Holm – gitara basowa
Orri Páll Dýrason – perkusja
Kjartan Sveinsson – instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, perkusja, gitara elektryczna

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →