Sigur Rós przerywa ciszę!

News

Sigur Rós przerywa dwuletnią ciszę wydaniem na DVD pierwszego filmu w karierze zespołu, któremu towarzyszyć będzie również płyta audio - oba wydawnictwa ukażą się 5 listopada 2007.

Podwójne CD ‘Hvarf-Heim’ i podwójne DVD ‘Heima’ – premiera na początku listopada!

‘Heima’ – podwójne DVD to materiał sfilmowany na przestrzeni dwóch tygodni zeszłego lata,  podczas podróży zespołu po Islandii – oto owoc pełnej pasji pracy,  dzieło typowe dla grupy słynącej ze stawiania sobie niesłychanie wysokich wymagań.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podczas gdy większość artystów ustawia kilka kamer przy festiwalowej scenie i nazywa efekt końcowy koncertowym DVD,  zespół Sigur Rós zaangażował do swojej pierwszej wyprawy w świat filmu ponad 40-osobową ekipę, która podróżowała z muzykami do piętnastu najdalej położonych zakątków Islandii.  

Podróż zawiodła wszystkich do wymarłych miasteczek, artystycznych komun, parków narodowych, lokalnych domów kultury oraz zupełnego pustkowia górskiej dziczy. W ramach tej samej trasy muzycy zagrali również największy koncert w swojej karierze(i historii Islandii), wielki występ w rodzimym Reykjaviku.

Koncertowa próbka Sigur Rós – Svefn g englar:

DVD ‘Heima’ (po islandzku “dom” lub “ojczyzna”) pokazuje zupełnie nowe oblicze Sigur Rós. Dzięki pełnemu wykorzystaniu możliwości oświetlenia i oprawy wizualnej, film ‘Heima’ pokazuje z bliska to, co dzieje się na scenie –  staniemy z zespołem twarzą w twarz i poczujemy intymną bliskość, choć czar i magia występu nie ucierpią na tym ani odrobinę.

Luźno nawiązujący do formy dokumentu film zawiera także osobiste przemyślenia członków zespołu oraz stanowi doskonały przewodnik po Islandii, którą pokazuje nie jako modny cel wypadów na wieczory kawalerskie, a jako opustoszałe, magiczne miejsce, gdzie istotom ludzkim nie wszędzie wolno pójść.

DVD ‘Heima’ zawiera wykonania piosenek ze wszystkich czterech albumów Sigur Rós, choć niektóre w zupełnie nowych aranżacjach, a także dwie nowe i nigdzie wcześniej nie publikowane piosenki: ‘Guitardjamm’ oraz tradycyjną pieśń ‘A Ferd Til Breidarfjardar 1922’ wykonaną wraz z poetą Steindorem Andersenem.

Reżyserem filmu ‘Heima’ jest Dean DeBlois, wieloletni fan zespołu oraz reżyser nominowanej do Oscara animacji fabularnej ‘Lilo i Stich’.  

Światowa premiera filmu ‘Heima’ odbędzie się już 27 września podczas Islandzkiego Festiwalu Filmowego. Film zostanie później wprowadzony do dystrybucji w Wielkiej Brytanii i będzie pokazywany w kinach w całym kraju.

5 listopada 2007 DVD ‘Heima’ ukaże się w sklepach w specjalnej dwupłytowej edycji, ze 104-stronicową książeczką zawierającą olśniewające zdjęcia z trasy. Wydawnictwo ukaże się również w standardowej edycji dwupłytowej. Pierwszy dysk zawierać będzie film ‘Heima’ z dźwiękiem 5.1 surround lub pcm stereo, na drugim krążku znajdą się pełne wykonania każdej piosenki z filmu oraz wiele dodatkowych materiałów.

‘Hvarf-Heim’, towarzyszące filmowi podwójne wydawnictwo CD to dwie oddzielne, choć uzupełniające się nawzajem części. Krążek ‘Hvarf’ (“zniknięcie” lub “przystań”) to pięć elektrycznych utworów nagranych w studio, jest to głównie niepublikowany materiał z archiwum Sigur Rós, którego nie usłyszymy na filmie ‘Heima’.

Na  dysk ‘Heim’ (“dom”) składa się natomiast sześć akustycznych utworów – nowe, delikatne wersje ‘bez prądu’ jednych z najwspanialszych dzieł Sigur Rós, których wcześniej nie można było usłyszeć w takiej formie.

Podwójne CD ‘Hvarf-Heim’ zawiera także trzy nigdy wcześniej nie publikowane utwory w wersji elektrycznej („Salka”, „Hljomalind” oraz „I Gaer”) oraz zupełnie nowe aranżacje pozostałych piosenek.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →