Sfinks700 idzie na całość. Wiosna z tuzami światowej elektroniki

fot. I AM JOHANESS
Eventpromo News Zapowiedzi
Klangkuenstler

Znikają restrykcje, robi się cieplej, a to oznacza powrót do imprezowania na pełnych obrotach! Właściciele sopockiego klubu Sfinks700 zaprezentowali dziś plan imprez na kolejne tygodnie. Sprawdźcie, kto zagra!

Sfinks700 – mocny rzut artystów

Na ten dzień miłośnicy muzyki klubowej z Trójmiasta i nie tylko czekali bardzo długo. Po trudnym okresie lockdownu powraca w całej swojej okazałości sopocki klub Sfinks700! Z okazji dziesięciolecia istnienia klubu organizatorzy przygotowali coś ekstra. Wiemy już, jakie gwiazdy sceny elektronicznej będą gościć w najpopularniejszej miejscówce w Sopocie. Mocne oraz lekkie techno, czołówka drum’n’bass’u, house w wersji tradycyjnej oraz lo-fi? W sopockim Sfinks700 każdy miłośnik muzyki klubowej znajdzie coś dla siebie! Pełny program na wiosnę możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz także: Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

Sfinks700 – pierwsza przystań

Mieszczące się w budynku przy ulicy Mamuszki 1 Sopockie Forum Integracji Nauki, Kultury i Sztuki „Sfinks” było fundacją i grupą artystyczną, która w latach dziewięćdziesiątych stała się pionierską przystanią muzyki techno. To jedno z pierwszych miejsce w Polsce, które wprowadziło ten gatunek na stałe do repertuaru imprez.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sfinks już na wstępie czerpał wzorce wprost z legendarnych nowojorskich nocnych klubów, tworząc tym samym swoisty „wzorzec klubu dla całej Polski” – podkreśla Robert Florczak, współzałożyciel klubu.

Od samego powstania klub przyjmował w swoje progi artystów, muzyków, wszelką awangardę, by stać się miejscem rave-parties, performance’ów, sztuk teatralnych, wystaw konceptualnych i koncertów. Sztuka offowa mieszała się z nowoczesną elektroniką, na scenie jamowali jazzmani z pionierami techno, sfinksowe bale przypominały rzymskie uczty, a wszystko było kolorowe i „inne” – tak różne od PRL-owskiej rzeczywistości, która powoli odchodziła do przeszłości.

Na początku XXI wieku Sfinks przechodził kryzys, z którego wyszedł w nowej odsłonie w roku 2012 jako klub, który znamy do dziś – Sfinks700.

WixMag TV #1: Sfinks700 – legenda polskiego clubbinguPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →