RTS.FM zaprasza na weekend z Alexem Meshkovem – WYWIAD

Wywiad

W najbliższy weekend w Sopocie oraz Poznaniu, na zaproszenie RTS.FM & Streamwise, odbędą się imprezy, na których będziemy mieli okazję usłyszeć weterana rosyjskiej sceny klubowej - Alexa Meshkova!

RTS.FM to międzynarodowa internetowa radiostacja założona w 2005 roku w Moskwie przez Dmitry Skripnikova. Na przestrzeni tych wszystkich lat na antenie radia swoje sety prezentowały takie gwiazdy jak: A Guy Called Gerald, Robag Wruhme, Nick Höppner, Terrence Parker, John Tejada, Savas Pascalidis, Lawrence, Ben Klock, Anja Schneider czy Radio Slave.
W czerwcu 2010 roku do grona rezydentów dołączyli także polscy przedstawiciele i dje z kolektywu Szajse Records zakładając siedzibę radia w rodzimym Gnieźnie. Inpulzz, Stashkov i Rain dbają, aby audycje odbywały się regularnie, a brzmienia RTS.FM można było usłyszeć również podczas imprez w całej Polsce.
Już w najbliższy weekend w sopockim Stereo oraz poznańskich 8 Bitach odbędą się imprezy sygnowane marką RTS.FM oraz Streamwise, na których główną gwiazdą będzie Alex Meshkov. Specjalnie z tej okazji postanowiliśmy zadać kilka pytań ikonie rosyjskiej scenie techno i kuratorowi wspomnianego RTS.FM.

WYWIAD: ALEX MESHKOV

W Polsce, o rosyjskiej scenie techno mówi się bardzo mało, a przecież takie metropolie jak Berlin już dawno doceniły Wasz wkład w rozwój sceny techno. Jak Ty to oceniasz?
Mamy wielu dobrych artystów znanych poza Rosją, ale nasza własna scena klubowa jest wciąż mała. Musimy tylko urosnąć…
Jaka jest Twoja rola w RTS.FM? Jakie są plany na przyszłość?
Jestem kuratorem całego projektu RTS.FM. Plany na przyszłość – renowacja strony internetowej.
Do tej pory wydajesz przede wszystkim jako Alex Meshkov oraz Nooncat, a przecież tworzysz również takie projekty jak Ko.M.A. Kto wchodzi w jego skład, czy planujecie jakieś wydawnictwa?
Ko.M.A. jest projektem bardziej djskim w klimacie ambient/chill-out, nie mamy planów na produkowanie muzyki, ale przy graniu tracków używamy syntezatorów i samplerów do podkładania szumów, dronów, głosów, itp. oraz visual art. Ko.M.A. to: Korablove, vj Marie, Alex Meshkov.
W jakim klubie lubisz grać najbardziej?
Był to nieistniejący już Mix club w Moskwie. Małe miejsce z niepowtarzalną atmosferą.
Czy słychać coś o polskich producentach w Waszym kraju?
Znam tylko kilka nazwisk: Jacek Sienkiewicz i Catz’n Dogs, mam kilka wydawnictw od nich. Oczywiście znam też artystów z gnieźnieńskiego radia RTS.FM!
Jesteś znany m.in. z wydawnictw w takich labelach jak: Pro-Tez, Treibstoff, Trenton, Trapez. Która wytwórnia najbliższa jest Twojemu sercu? Czy możemy się spodziewać kolejnych wydawnictw?
Myślę, że Pro-Tez, z którymi właśnie współpracuję. W planach mam też release dla pewnego nowego niemieckiego labelu.
Jak wygląda w Rosji młode pokolenie didżejów z Twojej perspektywy?
Tak samo jak wcześniej. Ktoś robi to po to, żeby być „cool”, żeby stać się sławnym, a inni grają, bo po prostu kochają muzykę.
Jakich artystów mógłbyś polecić ze swojego kraju?
Sergey a.m. oraz Stas Cross.
Jakie masz plany na najbliższą przyszłość związane z muzyką? Czego moglibyśmy Tobie życzyć?
Więcej releasów, więcej bookingów oraz nowego RTS.FM  😉
Rozmawiał: Dawid Sieradzki
Foto: Bugár Máté aka MADE by MATE
Jeżeli chcesz mieć dostęp do społeczności RTS.FM (komentować audycje, posiadać dostęp do archiwum) lub chciałbyś/chciałabyś zagrać na antenie RTS.FM wystarczy wysłać maila na adres: [email protected]


Latest tracks by Alex Meshkov

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →