Röyksopp w październiku w Polsce

fot. Röyksopp / Facebook
Eventpromo
royksopp

Jeśli ominął Was ich ostatni występ na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka, bądź chcecie to przeżyć ponownie, to mamy dla Was świetną wiadomość - najpopularniejszy elektroniczny duet z Norwegii powróci już jesienią do Polski i to na klubowy koncert!

Röyksopp. Powrót

Mało który skład na scenie elektronicznej może pochwalić się tak długotrwałym i powszechnym uznaniem, co działający od ponad 20 lat norweski duet Röyksopp. Wszystko za sprawą unikatowego, ponadczasowego stylu łączącego electropop z ambientowym pejzażami oraz nastrojowością downtempo. Ich występy, pełne pulsującej klubowej energii oraz imponującej oprawy wizualnej, to wydarzenie, którego nie można przegapić. 16 października 2023 roku Norwedzy zawitają do Warszawy, by zaprezentować na Torwarze swoje najnowsze show w ramach trasy True Electric.

Röyksopp – Oh, Lover ft. Susanne Sundfør (Official Visualiser)

Koniecznie sprawdź: Röyksopp: „Robimy muzykę, która nie jest przyjazna algorytmom” [wywiad]

Każda próba opisania ewoluującego, ale niezmiennie charakterystycznego brzmienia formacji sprowadza się ostatecznie do określenia ,,ciepłe”, co nie zaskakuje biorąc pod uwagę zamiłowanie muzyków do analogowych syntezatorów. Założony przez szkolnych kolegów Torbjørna Brundtlanda i Sveina Berge’a projekt pod nazwą Röyksopp wywołał zamieszanie już za sprawą wydanego w 2001 roku debiutanckiego albumu Melody A.M., który sprzedał się na świecie w liczbie przeszło miliona egzemplarzy. To z niego pochodzą kultowe utwory Eple oraz Poor Leno, a także przełomowe i mocno promowane w tamtych czasach przez MTV teledyski. Następnie ugruntowali swoją pozycję płytą The Understanding (2005), zgromadzili plejadę znakomitych nazwisk na epickim Junior (2009), by chwilę później zaprezentować dla przeciwwagi melancholijny i instrumentalny Senior (2010). Ze świetnym przyjęciem spotkała się też nagrana z Robyn EP-ka Do It Again oraz mroczniejszy w wydźwięku The Inevitable End (2014).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po 8-letniej przerwie od wydawania albumów na rzecz singli, remiksów i kompilacji, duet w ubiegłym roku powrócił z 3-płytową serią Profound Mysteries. Ten ambitny projekt wykracza daleko poza samą warstwę muzyczną, gdyż towarzyszy mu po 30 artefaktów, 30 krótkich filmów, a także 30 animowanych wizualizacji Jonathana Zawady. Pośród artystów, którzy przez te wszystkie lata zaśpiewali na płytach Röyksopp można wymienić między innymi Robyn, Fever Ray, Susanne Sundfør, Lykke Li, Erlenda Øye, Alison Goldfrapp czy Astrid S. Nie mniej imponująca jest lista artystów dla których jako tandem producencki wykonali remixy: Coldplay, Lady Gaga, Depeche Mode, Peter Gabriel, The Streets, Beck, Kings of Leon.

Röyksopp – How The Flowers Grow ft. Pixx (Jan Blomqvist Remix) (Official Visualiser)

Röyksopp na Torwarze – bilety

Na stronie Biletomat.pl bilety na warszawski koncert Röyksopp w cenach od 135 do 175 zł trafią do ogólnej sprzedaży 16 czerwca o godzinie 11:00.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →