Röyksopp headlinerem Taurona 2023!

fot. materiały prasowe
Festiwale News Zapowiedzi
Royksopp

Ależ news! Po długiej przerwie legendarny norweski duet elektroniczny Röyksopp powraca na dobre! Po DJ secie na tegorocznym warszawskim On Air Festival, organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, More Music Agency, ogłosili właśnie, że uznany projekt Sveina Berge'a i Torbjørna Brundtlanda wystąpi na 18. edycji katowickiego wydarzenia.

Röyksopp – z dalekiej Północy

Duet podchodzący ze znajdującego się za kołem podbiegunowym dalekiego Tromsø na północy Norwegii to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych elektronicznych projektów lat 2000. Ich debiutancki Melody A.M. to jeden z najważniejszych albumów w historii elektronicznego popu i spektakularny początek kariery zespołu z odludzia, który zdobył globalne uznanie zarówno wśród krytyków, słuchaczy, jak i marketingowców. Singiel Eple stał się soundtrackiem dla Apple – gigant z Cupertino użył jej jako muzykę powitalną w systemie operacyjnym Mac OS X Panther.

Röyksopp – Eple

Koniecznie przeczytaj nasz ekskluzywny wywiad z zespołem: Röyksopp: „Robimy muzykę, która nie jest przyjazna algorytmom”

W kolejnych latach wciąż meldowali się w górze notowań, a nierzadko ich single trafiały do komercyjnych stacji radiowych. Trudno zapomnieć lata, kiedy What Else is There?, nagrany z wówczas nieznaną szwedzką wokalistką Fever Ray, okupował radiowe playlisty (także w Polsce!), a kawałki duetu można było często usłyszeć w serii gier FIFA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Röyksopp – What Else Is There?

Pod koniec ubiegłego roku zespół po latach ciszy zaczął być aktywny w mediach społecznościowych, gdzie z czasem uchylał coraz więcej rąbków tajemnicy na temat nadchodzącego wydawnictwa. Najpierw pojawił się tajemniczy utwór (Nothing But) Ashes…, który okazał się preludium do serii Profound Mysteries – audiowizualnego konceptu, w ramach którego publikowane są nowe kawałki bez określonej formy. Na potrzeby projektu Röyksopp zaangażowali interdyscyplinarnych artystów – zespół stworzył portal, na którym odsłaniane są kolejne elementy składające się na uniwersum nowego projektu. Są to m.in. utwory, filmy i „artefakty”.

Röyksopp – Oh, Lover ft. Susanne Sundfør (Official Visualiser)

Tauron Nowa Muzyka 2023 – bilety

Karnety dwudniowe na katowicki festiwal znajdziecie na stronie Biletomat.pl w cenie 299 zł. Pamiętajcie, że to wciąż dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Już wkrótce poznamy kolejnych artystów każdej ze sen, którzy jak co roku staną w katowickiej Strefie Kultury. Zapowiada się fantastyczna edycja!

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 aftermovie (extended)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →