Bjarki i Thomas Harrington Rawle łączą siły w „brzydkim” audiowizualnym projekcie

fot. Bjarki i Thomas Harrington - I Wihs I Was A Model
News
Bjarki

Nowy kawałek Bjarkiego, I Wish I Was A Model, jest utworem wydanym w Differance, nowej wytwórni islandzkiego producenta techno i artysty wizualnego Thomasa Harringtona Rawle'a. Oprawa wizualna utworu jest rozszerzeniem wcześniejszej pracy Rawle'a w jego uniwersum Care More, która obnaża absurdalność współczesnych narracji o samodoskonaleniu się.

Bjarki i Rawle „grillują” społeczeństwo

I Wish I Was A Model to także najnowsza część trwającej współpracy między Rawle’em i Bjarki, która obejmuje audiowizualny projekt live – Look At Yourself. Wcześniejsze prace islandzkiego artysty przedstawiały ludzką istotę stopniowo przeistaczającą się w gładkiego, metalicznego humanoida.

Świat Care More jest tak naprawdę zwierciadłem tego świata i pomaga mi powiązać własny język wizualny. Nie chodziłem do szkoły artystycznej ani nie miałem żadnego formalnego wykształcenia w robieniu tego, czym zajmuję się teraz, więc umieszczenie tego w wyimaginowanym świecie, o którym mogę bezczynnie marzyć, sprawia, że ​​​​proces ten ma dla mnie sens

– powiedział Rawle w rozmowie z FACT Magazine.

I Wish I Was A Model ma niezbyt przyjemne, wideo i powtarzający się liryczny refren, co obrazuje cierpki komentarz na temat tego, jak ludzie postrzegają siebie w Internecie. Klip powstał przy pomocy oprogramowania 3D Blender oraz narzędzi AI.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podobał mi się pomysł wykorzystania stabilnej dyfuzji do wypaczania materiału, a następnie selektywnego maskowania go. Próbowałem znaleźć najbardziej ambitne nagranie i wrzucić je do czegoś, co przypomina maszynkę do mięsa. Myślę, że zasadniczo wydaje się, że nasz świat staje się coraz bardziej podzielony i dąży do upadku. W tym samym czasie następuje gwałtowny wzrost technologii. Również coraz bardziej surrealistyczne „aspiracyjne” wizje tego, jak może działać świat lub co jest w nim ważne. To prawie tak, jakby normalne, szczęśliwe, bezstresowe życie polegało na wejściu na pokład UFO i powolnym starcie. Czasami myślę o tym jak o Titanicu, gdy jedna strona tonie, a druga unosi się na chwilę wysoko do nieba, ale potem wszyscy się zsuwają. W tym sensie spodobał mi się pomysł oglądania aspiracyjnych obrazów, a następnie wrzucania ich przez sztuczną inteligencję, aby były nieco szorstkie

– podsumował Rawle.

Zobacz także: Legendarne techno projekty. Oni zmienili oblicze gatunku (część 2.)

Utwór znalazł się na nowej EP-ce Bjarki, Look At Yourself Part 1, która będzie pierwszym wydawnictwem Differance – premiera w styczniu 2023 roku. Bjarki i Rawle zagrają także na żywo 29 grudnia we włoskim Foligno oraz w Londynie w Nowy Rok. Ponadto Differance będzie wydawać swój własny magazyn artystyczny – GUM.

Klip jest na razie dostępny jedynie na stronie FACT Magazine. Poniżej odsłuch:

Bjarki – I Wish I Was A ModelPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →