RL Grime i Sable Valley zakończyli lato kompilacją „Summer Vol. 2”

Brian Walker

Należąca do RL Grime wytwórnia Sable Valley wydała swoją drugą składankę z corocznej serii Summer, na której znalazło się aż 14 basowych - i nie tylko! - produkcji.

RL Grime i Sable Valley

Powiedzieć o RL Grime, że jest legendą trapu to tak, jakby nic nie powiedzieć. Amerykański producent jako naprawę jeden z nielicznych nieprzerwanie od 2011 roku nawet na moment nie porzucił gatunku, który dla wielu już dawno odszedł do lamusa.

Począwszy od minimalistycznych dropów z maksymalnie głębokimi osiemset ósemkami, przez future bassowe remixy z autorską wersją The Hills The Weeknd’a na czele, przez futurystyczno hybrydowe brzmienie: z każdym kolejnym singlem RL Grime zaskakiwał, zaskakuje i będzie zaskakiwał basową scenę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Posłuchaj The WeekndThe Hills (RL Grime Remix)

Od praktycznie samego początku swojej trapowej kariery RL Grime pracował na własne konto, wydając muzykę za pośrednictwem kolektywu WeDidIt. Zmieniło się to nieco ponad 2 lata temu, gdy gołym okiem można było zauważyć, że większość aktywnych wytwórni odwraca się plecami od trapu w najróżniejszych postaciach. Każdy goni za trendami chcąc utrzymać swoją pozycję na rynku, a w świecie basu i cięższej elektroniki są to na chwilę obecną riddim, dubstep i freeform bass.

Mogę tylko gdybać, że właśnie taka kolej rzeczy była jednym z motorów napędowych Henry’ego aby powołać do życia własną wytwórnię, nie kolektyw, która będzie wspierać elektronicznych producentów niekoniecznie chcących tworzyć to, co teraz modne.

Tak narodziło się Sable Valley, którego pierwszymi nabytkami byli Jackal, JAWNS i Cozway, czyli trapowi reprezentanci z prawdziwego zdarzenia.

MiniMix 003: Cozway

Członkostwo Sable Valley

Bardzo fajnym zabiegiem w przypadku Sable Valley jest ogłaszanie kolejnych podopiecznych. Odbywa się to na zasadzie członkostwa, które wytwórnia publicznie ujawnia za pomocą swoich kanałów w social mediach. Z reguły członkostwo obowiązuje na jeden lub dwa single, a przyjemność wydania EP-ki w Sable Valley spotkała naprawdę nielicznych.

Przeczytaj: Alix Perez, Eprom, Visages, Foreign Concept i inni na albumie „Atlas / 1”

Do tej pory zrobili to tylko Montel2099, trapowa nadzieja i ulubieniec kolektywu Brownies & LemonadeJuelz. Jego High Octane EP mogłoby służyć jako podręcznikowy przykład tego, w jakim kierunku zmierza, a w zasadzie już zmierzył trap.

Kompilacja Sable Valley Summer

W 2020 wytwórnia postanowiła wystartować z publikowaniem raz do roku pokaźnej kompilacji najciekawszych i najświeższych elektronicznych singli zahaczających w mniejszym lub większym (głównie większym) stopniu o trap. Na pierwszej części, oprócz wszystkich wcześniej wymienionych, znaleźli się m.in. Whethan, HOLLY, Lemay, Baauer, Kumarion, Effin i Heimanu.

Trzynaście miesięcy bez kilku dni później, Sable Valley dostarczyło jeszcze lepszą, bardziej różnorodną i o niebo ciekawszą drugą odsłonę serii Summer. Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu, otwiera go singiel RL Grime, tym razem do spółki z Montel2099, a tracklistę dopełniają takie nazwiska jak HELLBOUND!, Pauline Herr, DJ Ride, X&G, Rohaan czy Deadcrow.

Przeczytaj: DJ Snake łączy siły z Marvel Studios w „Run It”

Na Sable Valley Summer Vol. 2 słychać bardzo szerokie spektrum elektroniki. Od hybrid trapu, przez jersey club, synthwave, future bass, drum & bass i mid tempo, aż po, uwaga, hardstyle za sprawą Frequencerz! Przynajmniej jeden pełen odsłuch bardzo wskazany!

Sprawdź Sable Valley Summer Vol. 2 na Spotify

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →