Święto płyty winylowej już jutro

Wydarzenie

Z okazji międzynarodowego święta Record Store Day, które w tym roku przypada w sobotę 20 kwietnia, właściciele sklepów muzyczych oraz wytwórnie płytowe przygotowały specjalne atrakcje dla miłośników winyli.

Record Store Day to międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i tradycyjnych nośników muzycznych. Narodziło się w 2008 roku w San Francisco i od tego czasu obchodzone jest w każdą trzecią sobotę kwietnia. W tym roku przypada 20 kwietnia.
Z okazji Record Store Day właściciele sklepów na całym świecie przygotowują specjalne oferty dla klientów, wystawiają ekskluzywne wydawnictwa, organizowane są też koncerty i występy towarzyszące.
Vinylgate Recordstore w Poznaniu
W Polsce oficjalne obchody Record Store Day odbędą się w 10 sklepach, m.in. w poznańskim Vinylgate Recordstore oraz warszawskim Side One. Pełną listę znajdziecie poniżej.
Na szczególną uwagę zasługują też dwie inicjatywy – Records Market w Strefie Kultywator w Poznaniu oraz Record Store Day Warsaw 2013 na dziedzińcu Kamienicy Jabłkowskich i w klubie Powiększenie. Swoje stoiska wystawią tam najważniejsze polskie wytwórnie i prywatni kolekcjonerzy płyt. Wieczorem odbędą się koncerty i występy DJ-skie.
Miejsce: Strefa Kultywator – Poznań
Miejsce: dziedziniec Kamienicy Jabłkowskich / Powiększenie – Warszawa

RECORD STORE DAY 2013 – POLSKIE SKLEPY MUZYCZNE:

Record Store Katowice – Katowice
Music Corner – Kraków
Records Dillaz – Kraków
Rock-Serwis – Kraków
Carton Shop – Poznań
Fripp Sklep – Poznań
Vinylgate Recordstore – Poznań
Nie Zawsze Musi Byc Chaos – Warszawa
Side One – Warszawa
De’Molika – Wrocław
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →