#razemtańczymyrazemwalczymy – jak rozwija się nasza akcja?

News
#razemtańczymyrazemwalczymy

Za nami pierwsze dni trwania akcji #razemtańczymyrazemwalczymy. Co udało się osiągnąć? Jak się okazuje, zaskakująco dużo!

#razemtańczymyrazemwalczymy – tysiące głosów wsparcia

Prawie 40 tysięcy odsłon artykułu i ponad 14 tysięcy podpisów. Wsparcie od setek osób i podmiotów reprezentujących branżę rozrywkowo-kulturalną i nie tylko. Ponadto dziesiątki konstruktywnych uwag i dyskusji, z których czerpiemy wiedzę i formułujemy wnioski, a już niebawem postulaty. Tak w skrócie wyglądały pierwsze dni akcji #razemtańczymyrazemwalczymy, którą rozpoczęliśmy tym artykułem i dołączoną do niego petycją. Przed nami kolejne etapy działań, do których chcemy zaangażować coraz większa liczba osób reprezentujących różne grupy w obrębie branży. To, co cieszy nas najbardziej to integracja środowiska w słusznej sprawie. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami!

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej #razemtańczymyrazemwalczymy

"Petycja

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

#razemtańczymyrazemwalczymy – po pierwsze integracja

Rozpoczynając dyskusję na temat sytuacji branży kulturalno-rozrywkowej oraz osób i podmiotów z nią związanych, liczyliśmy, iż prócz wysłania głośnego komunikatu w świat, uda nam się zwrócić uwagę wewnątrz samego środowiska. Tak też się stało. Kluby i agencje eventowe, nierzadko reprezentujące skrajne bieguny tej samej branży, przemówiły tym samym głosem.

"<yoastmark

#razemtańczymyrazemwalczymy – po drugie pokazanie skali

Rozmawiając wcześniej czy to z właścicielami i właścicielkami klubów, czy to z promotorami i promotorkami, dało się zauważyć pewny powtarzający się wątek. W wielu wypowiedziach, nasi rozmówcy i rozmówczynie podkreślali jak istotna jest teraz integracja środowiska. Środowiska, które – umówmy się – ma swoje za uszami i nieczęsto idzie ze sobą ramię w ramię. Jeśli jednak mamy przetrwać obecną sytuację, a za sprawą akcji #razemtańczymyrazemwalczymy pokazać jak wielką branżę i społeczność reprezentujemy, musimy działać wspólnie. Dlatego cieszy nas ogromny odzew osób i podmiotów, które z aprobatą przyjęły naszą inicjatywę i chcą się w nią włączyć. Dzięki takiemu wsparciu i zaangażowaniu, możemy planować kolejne kroki.

"<yoastmark

#razemtańczymyrazemwalczymy – kto jest z nami?

W pierwszych dniach trwania akcji wsparli nas m.in. Instytut Warszawa, Tama Poznań, C&C Bookings, Winiary Bookings, Jasna1 Warszawa, To2 Bydgoszcz, NRD Klub Toruń, FOMO Klub Białystok, Ekwador Manieczki, Ziemia Gdańsk, DrumObssesion czy Siasia. Dodatkowo o #razemtańczymyrazemwalczymy napisały redakcje Muzykoholicy i Bezprawnik.

#razemtańczymyrazemwalczymy

#razemtańczymyrazemwalczymy

#razemtańczymyrazemwalczymy – kolejne kroki

Już niebawem podejmiemy próbę zorganizowania dyskusji z reprezentantami i reprezentantkami poszczególnych grup w obrębie branży. Mowa tu o artystach, promotorach, właścicielach klubów, przedstawicielach agencji eventowych, itd. Rozmowy te mają na celu wymianę myśli, zebranie wniosków i sformułowanie postulatów, z którymi możemy pójść dalej – do rządzących.

"<yoastmark

#razemtańczymyrazemwalczymy, czyli zwrócić uwagę na ludzi

Cały czas podkreślamy, iż to, co jest dla nas najbardziej istotne zwrócenie uwagi na fakt, iż ogromna gałąź gospodarki, jaką jest branża kulturalno-rozrywkowa, pozostała bez strategii wsparcia ze strony rządu. Nie chodzi nam o przywrócenie organizacji imprez masowych i działalności klubów. Zdrowie ludzkie jest najważniejsze i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Zależy nam na poważnym traktowaniu osób i podmiotów budujących kulturalną tożsamość polskiego społeczeństwa, a co za tym idzie miast i całego kraju. Chcemy by ci ludzie i ich problemy, wynikające ze znalezienia się w tak trudnej sytuacji, zostali zauważeni i wsparci, zwłaszcza gdy nie mogą i najpewniej przez długi czas nie będą mogli wrócić do swojej pracy.

"<yoastmark

#razemtańczymyrazemwalczymy – to dopiero początek

Zachęcamy Was do dołączenia do akcji #razemtańczymyrazemwalczymy i informowania o niej innych. Cieszymy się, iż podjęty przez nas problem został zauważony także przez inne media, w tym Rzeczpospolitą (polecamy artykuł Jacka Cieślaka). Wierzymy, iż los branży kulturalno-rozrywkowej może stać się ogólnokrajowym tematem, wymuszającym na władzy zajęcie odpowiedniego stanowiska i zajęcie się nim. Skoro udało nam się zacząć zbliżyć do siebie środowisko, ufamy, że zbliżymy się także do celu naszych działań. #razemtańczymyrazemwalczymy

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej #razemtańczymyrazemwalczymyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →