Klub Berghain przygotował dla fanów muzyki coś wyjątkowego

News
Berghain, Berlin, wystawa, koronawirus

Podczas, gdy berlińskie kluby muzyczne pozostają wciąż zamknięte, Berghain znalazł sposób na legalne wpuszczenie w swoje progi osób poszukujących muzycznych przygód. Chodzi o specjalną wystawę dźwiękową, którą podziwia się, siedząc na parkiecie tanecznym.

Berghain zaprasza na Eleven songs — Hall at Berghain

Koronawirus wciąż nie odpuszcza, przez co kluby i sale koncertowe w Niemczech nie mogą wrócić do normalnego funkcjonowania. Właściciele tych miejsc szukają pomysłów na działalność, która jest bezpieczna, zgodna z przepisami rządowymi i przy okazji atrakcyjna dla gości. Włodarze kultowego klubu Berghain postawili na niezwykłą wystawę dźwiękową.

Publiczność wpuszczana jest do wnętrza klubu w liczbie 50 osób. „Zwiedzający” następnie siadają na podłodze, a z głośników zaczynają docierać do nich przeróżne, surrealistyczne odgłosy. Dźwięki pulsują rytmicznie, usłyszeć można odgłosy miasta, fabryk, trudne do zidentyfikowania szmery, wirujące ostrza helikopterów czy niepokojące dudnienie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tak tłumaczy ideę wystawy Carsten Seiffarth, współkurator całego projektu:

Słuchajcie i przeżywajcie. Możecie zamknąć oczy lub zostawić je otwartymi i pozwolić się prowadzić temu, co dobiegnie do Was z głośników. Przestrzeń Berghain stanie się dla Was rodzajem instrumentu, gdzie dźwięk wchodzi w interakcję z architekturą, tworząc najróżniejsze doznania słuchowe, które mogą Was naprawdę zaskoczyć.

Berghain, wystawa, koronawirus

Klub Berghain odwiedzają tłumy

Organizatorzy wystawy dźwiękowej w Berghain początkowo obawiali się, że ludzie będą bali się przyjść do zamkniętego pomieszczenia z powodu ryzyka zakażenia. Tak się jednak nie stało, wystawę odwiedzają tłumy. Oczywiście publiczność musi mieć na twarzy maseczki i zdezynfekować ręce przed wejściem do budynku.

Wystawa, znana jako Eleven songs — Hall at Berghain, jest dziełem artystycznego duetu, który tworzą Sam Auinger i Hannes Strobl. Odwiedzać można ją do 2 sierpnia. Projekt powstał w zeszłym roku, na długo przed tym, jak Niemcy zostały zamknięte, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →