Projekt Septa idzie krok dalej. DUEL nową wytwórnią muzyczną

fot. Marie Marou
News
Sept, DUEL

Warehouse'owe imprezy we francuskim klimacie spod szyldu DUEL sukcesywnie wyrabiają sobie u nas mocną pozycję. Projekt, za który odpowiedzialny jest w głównej mierze Sept, robi krok dalej. Od niedawna to także nowa wytwórnia muzyczna. Pierwsze wydawnictwo za nami. Sprawdź

DUEL. Ekstraliga techno w polskiej wytwórni

Imprez DUEL fanom bezkompromisowego grania w Polsce przedstawiać nie trzeba. Inicjatywa, za którą stoi nasz czołowy polski producent kojarzony z ofensywną muzyką elektroniczną, przyjęła się na polskim podwórku wyjątkowo dobrze. Przesuwanie muzycznych granic, tworzenie bezpiecznej i tolerancyjnej imprezowej przestrzeni, wolnej od nękania, dyskryminacji czy też rasizmu – tak o głównych postulatach imprez DUEL pisał w wywiadzie z Septem Damian Badziąg.

Czytaj także: Sept o DUEL-u i imprezach Warehouse

DUEL od teraz należy spostrzegać również w kategorii wytwórni muzycznej. Premierowa EP-ka ROUND ONE wydana 7 października to zbiór utworów spod rąk czołowych postaci ze świata techno. Oprócz Septa możemy usłyszeć artystów, którzy pojawili się w przeszłości na imprezach DUEL – Alignmenta, AIRODA i Thama. Zamysł płyty powstał w czasie pandemii na początku 2021 roku, zatem na premierę musieliśmy swoje wyczekać. Długi czas oczekiwania wiązał się przede wszystkim z ogromnymi kolejkami w tłoczniach winylowych. Kolejne wydawnictwo będzie solowym projektem z 4 oryginalnymi utworami artysty, którego Sept jeszcze nie zdradza.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Projekt Septa idzie krok dalej. DUEL nową wytwórnią muzyczną
SEPT / fot. materiały prasowe

DUEL. Razem na parkiecie, wspólnie na płycie

Chwile po wylądowaniu z Amsterdam Dance Event, gdzie SEPT wystąpił na niedzielnej imprezie Mary Go Wild invites: Voxnox & Dualism, pytamy go ideę najnowszego konceptu.

Projekt na wytwórnię kiełkował w mojej głowie od bardzo dawna. Szukałem odpowiedniej platformy, żeby wyskoczyć z taką inicjatywą. DUEL, który pierwotnie powstał w 2018 roku jako cykl imprez, wydał mi się idealną podwaliną na utworzenie labelu. Idea, która stoi za tą wytwórnią, polega na tym, aby zapraszać do nagrań artystów występujących na naszych imprezach. Wierzę, że dzięki temu tworzy się między nami świetna relacja.

Kolejna impreza DUEL już 10 listopada w gdańskim Crackhousie. Wystąpią na niej Randomer, Sept, PAWEL, Sienn i NFS. Oprócz Gdańska projekt pojawi się jeszcze w tym roku w przestrzeni katowickiego Celu oraz w jednym z warszawskich warehouse’ów.

Sept – Stalking AddictPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →