Project Pablo wydaje nową EPkę i publikuje pochodzący z niej numer

225
News
Project Pablo wydaje nową EPkę i publikuje pochodzący z niej numer

Project Pablo to już synonim pewnej jakości. Patrick Holland nie przywykł do prezentowania rzeczy przeciętnych. Podobnie jest w przypadku najnowszego numeru.

Project Pablo – od Tokio, przez Gdańsk, po Nowy Jork

Ostatnie miesiące to intensywny czas dla Project Pablo. Kanadyjczyk występuje na całym świecie – wystarczy wspomnieć, iż od początku roku odwiedził m.in. Sydney, Tokio, Nowy Jork, Vancouver, Barcelonę i… Gdańsk. 31 maja szczęśliwcy mogli bawić się na secie Patricka Hollanda na Ulicy Elektryków. Życie na walizkach nie przeszkadza Hollandowi w pracy nad kolejnymi produkcjami. 6 sierpnia muzyk zaprezentował najnowszą EPkę wydaną nakładem własnego labelu.

Project Pablo – nowa EPka. Posłuchaj Sofware

Najnowsze dzieło Hollanda nosi tytuł Sofware. Wydawnictwo składa się z czterech utworów, lecz tylko jeden – tytułowy – został opublikowany w sieci.

Sofware to muśnięty balearyczną bryzą deep house, w którym wyraźnie pobrzmiewają lo-fi/dream house’owe wpływy. Mały-wielki kawałek przez moment sprawia wrażenie muzyki tła, by w okolicach czwartej minuty trwania przeobrazić się w pełnoprawny, parkietowy banger. Pobrzmiewające tu i ówdzie synthy, schowane za wiodącym bitem ambientowe pasaże, zgrabnie przemycone sample wokalne – to wszystko buduje charakter numeru, wobec którego nie sposób przejść obojętnie.

EPka Sofware pojawiła się w dystrybucji cyfrowej oraz na winylu nakładem Verdicchio Music Publishing. Wytwórnia została założona przez samego Patricka Hollanda. Najnowsze wydawnictwo Kanadyjczyka można zakupić za pomocą profilu artysty w serwisie Bandcamp.

Polsko-kanadyjska współpraca – Project Pablo i Better Person

W maju pochodzący z Montrealu didżej i producent zaprezentował nagranie All I Need. W utworze gościnnie udzielił się Adam Byczkowski, znany jako Better Person. Polski muzyk wsparł Hollanda w numerze, w którym mieszają się inspiracje muzyką trance sprzed półtorej dekady, a nawet euro dance. Wydaniu All I Need towarzyszył b-side w postaci kawałka Eye Mask On, Think About Everything.